Iemīļotie varoņi Valis un Spindzele atgriežas pie lasītājiem grāmatā “Vaļa balss”

Lauris Gundars “Vaļa balss”

FOTO: LETA

“Liels un mazs” izdevusi jau otro Laura Gundara garstāstu bērniem - “Vaļa balss”. Grāmatu ilustrējusi māksliniece Anete Melece.

Grāmatā lasītāji atkal satiks sērijas pirmajā daļā “Sveiks, Vali!” iepazītos tēlus: žiperīgo meiteni Spindzeli, viņas vecākus un kautrīgo vectēvu Vali.

Mazajai Spindzelei šķiet, ka vecāki pārāk nenopietni attiecas pret vēlēšanām, tāpēc dienu pirms lielā notikuma viņa izspēlē viltīgu plānu: ieslēdz ģimeni dzīvoklī, bet vienīgo atslēgu izmet pa logu. Lai durvis atslēgtu, ģimenei kā īstās vēlēšanās jāievēl atbildīgais, kam viņi uzticēs atrisināt sarežģīto situāciju. Tomēr negaidīti sižeta pavērsieni situāciju uz brīdi padara pavisam saspringtu un draudīgu.

Lauris Gundars “Vaļa balss”

FOTO: publicitātes

Sērijas pirmo grāmatu “Sveiks, Vali!” izdevniecība “Liels un mazs” izdeva 2017. gadā, un tā jau tulkota vāciski un krieviski, bet rakstnieks Lauris Gundars par grāmatu saņēmis nozīmīgo Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā. Arī sērijas turpinājumā “Vaļa balss” Gundars turpina risināt un skaidrot bērniem nozīmīgus un sarežģītus sociālus jautājumus, tomēr nopietno tēmu ietērpj aizraujošā un dinamiskā piedzīvojumu stāsta sižetā. 

Grāmatas ilustratore ir Šveicē dzīvojošā latviešu māksliniece Anete Melece, kuras ar flomāsteriem veidotās ilustrācijas izceļas ar asprātību un sīkām, trāpīgām ikdienas dzīves detaļām, kas novērotas Rīgas pilsētvidē. 

“Liels un mazs” ielūdz visus uz grāmatas atvēršanas svētkiem 6. oktobrī – vēlēšanu dienā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulksten 11.00.  Mazie lasītāji varēs tikties ar grāmatas autoru Lauri Gundaru, klausīties lasījumā un piedalīties radošās aktivitātēs, savukārt vēlētāja vecumu sasniegušie šeit varēs arī piedalīties Saeimas vēlēšanās - Gaismas pilī atradīsies vēlēšanu iecirknis.

Grāmatas izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Izdevniecības “Liels un mazs” grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51-12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv.

Uz augšu