Infografika: Anastasija Sevastova - Onsa Žabēra

Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova Foto: EPA/LETA

Latvijas tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova piektdien aizvadīs Kremļa kausa jeb Maskavas WTA "Premier" turnīra pusfinālu, cīnoties pret Tunisijas pārstāvi Onsu Žabēru. Mača sākums paredzēts apmēram plkst. 15.00 pēc Latvijas laika. Ja Sevastova šajā turnīrā triumfēs, viņa jaunnedēļ pasaules rangā pirmo reizi karjerā iekļūs Top 10 jeb labāko desmitniekā.

Abas tenisistes iepriekš tikušās vienu reizi. Tas notika pērn Čārlstonas turnīrā (ASV), kas risinājās uz māla seguma laukuma. Sevastova uzvarēja sīvā cīņā ar 7-5, 7-6 (8:6). Šoreiz duelis notiks uz citā seguma laukuma.

Maskavas turnīrā Sevastova izcīnījusi trīs uzvaras, kas nākušas grūtā cīņa, jo visi trīs panākumi gūti trīs setu spēlēs, turklāt Latvijas tenisiste vairākkārt maču gaitā bija zaudētājas lomā, tomēr spēja atspēlēties un sasniegt sacensību pusfinālu.

Onsa Žabēra
Onsa Žabēra Foto: EPA/LETA

Žabēra šajās sacensībās aizvadījusi divreiz vairāk spēļu nekā Sevastova - viņai šis būs jau sestais mačs Maskavas turnīrā. Tunisijas tenisiste turnīru sāka ar kvalifikāciju, kur viņa izcīnīja trīs uzvaras.

Maskavas turnīra ceturtdaļfinālā Žabēra ar rezultātu 7-5, 6-1 uzvarēja pasaules ranga 21. numuru un Igaunijas pirmo raketi Aneti Kontaveitu.

Otra pusfināla pārī spēkosies Krievijas tenisiste Darja Kasatkina (WTA 14.) pret Lielbritānijas pārstāvi Džoannu Kontu (WTA 44.).