PVD no tirdzniecības vietām izņem mencu konservus ar viltotu marķējumu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD)

FOTO: LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) divās tirdzniecības vietās Rīgā no tirdzniecības izņēmis nezināmas izcelsmes mencu aknu konservus ar viltotu marķējumu, informē PVD.

PVD informēja, ka mencu aknu marķējums liecina, ka tās ražotas divos Latvijas uzņēmumos - SIA "Kuršu zeme" un SIA "Saiva ANNO 1949", kas savu darbību beiguši aptuveni pirms diviem gadiem un ar zvejas produktu ražošanu vairs nenodarbojas.

"Lai gan teorētiski tiem būtu jābūt diviem dažādiem, dažādos uzņēmumos ražotiem produktiem, gan vienam, gan otram ražojumam sakrīt gan uz konservu kārbas uzdrukātais partijas numurs - L338, gan derīguma termiņš - 24.04.2021. Tas nozīmē, ka, visticamāk, konservus ir ražojis viens ražotājs, bet vēlāk tie ir marķēti kā divos dažādos Latvijas uzņēmumos ražoti," skaidroja PVD. PVD aicina patērētājus atturēties no iepriekš minēto produktu iegādes.

Preču pavaddokumenti liecina, ka konservi Latvijā ievesti no Igaunijas un Latvijas tirgotājiem tos piegādājis Igaunijā reģistrēts uzņēmums OU "Caviar Hause" (Caviar Hauce llc).

Par konstatēto krāpniecību PVD informēs Igaunijas Pārtikas un veterināro dienestu.

PVD informēja, ka lielajos tirdzniecības tīklos konservi nav izplatīti, taču tie nelielos daudzumos varētu būt pieejami pie mazākiem tirgotājiem, tāpēc PVD, veicot pārbaudes, šim produktam pievērsīs pastiprinātu uzmanību.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Uz augšu