"Es to nožēloju." Bulgāru žurnālistes slepkava atzīstas noziegumā

Viktorija Marinova

FOTO: AFP/SCANPIX

Bulgārijas pilsonis, kas tiek turēts aizdomās par televīzijas žurnālistes Viktorijas Marinovas slepkavību, atzinis savu vainu noziegumā un tiks paturēts apcietinājumā, piektdien pavēstīja tiesa.

"Jā, es esmu vainīgs. Es nespēju noticēt, ka es to izdarīju. Es to nožēloju," tiesas sēdē sacīja 20 gadus vecais vīrietis, vēsta Bulgārijas mediji.

Apsūdzētais arī teicis, ka atradies narkotiku un alkohola iespaidā un ka nozieguma pastrādāšanas brīdī upuri nav atpazinis.

30 gadus vecās žurnālistes un raidījumu vadītājas līķis 7.oktobrī tika atrasts Ruses pilsētā parkā Donavas krastā. Viņa, pēc visa spriežot, bija devusies skriet krosu.

Aizdomās turētais vispirms bēga uz Rumāniju, bet vēlāk devās uz Vāciju, kur dzīvo vairāki viņa radi.

Pēc viņa deportēšanas no Vācijas Bulgārijas policija atrada ģenētisko materiālu, kas ļauj viņu identificēt kā uzbrucēju, pavēstīja Bulgārijas iekšlietu ministrs Mladens Marinovs.

Izmeklētāji uzskata, ka aizdomās turētais uzbrucis Marinovai spontāni seksuālu motīvu vadīts, sacīja prokurors Sotirs Cacarovs.

Medijos aizdomās turētais identificēts kā Severins Krasimirovs. Viņš tika aizturēts dažas dienas pēc slepkavības Vācijā netālu no Hamburgas.

Marinova bija neliela telekanāla TVN direktore un raidījumu vadītāja. Pēdējā raidījumā pirms nogalināšanas viņa intervēja divus pētnieciskos žurnālistus par nelikumībām Eiropas Savienības fondu līdzekļu izmantošanā, kurā iesaistīti pazīstami uzņēmēji un politiķi.

Marinovas slepkavība izraisīja plašu rezonansi Bulgārijas sabiedrībā, jo sākumā tika pieļauts, ka žurnāliste nogalināta saistībā ar viņas profesionālo darbību. Taču tagad Bulgārijas policija uzskata, ka, visticamāk, noziegumam bijis seksuāls motīvs.

Uz augšu