Asociācija: Latvijas alus ražotājiem šis gads nav viegls

Ja gribat, lai putas noturētu monētu, alus glāzē jālej 5 minūtes

FOTO: celotajs.lv

Latvijas alus ražotājiem šis gads nav viegls, jo neskatoties uz tirdzniecības apmēru pieaugumu pierobežā, alus patēriņš ir samazinājies par 5%, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Viņa skaidroja, ka alus patēriņu negatīvi ietekmēja akcīzes nodokļa paaugstināšana par 50%, kā arī alus tirdzniecības aizliegums divu litru PET iepakojumā.

Šure arī atzina, ka tuvākā nākotne alus nozarei Latvijā solās būt ļoti izaicinoša. "2019.gada martā gaidāms kārtējais akcīzes paaugstinājums, savukārt pēc sausās vasaras ir paredzams izejvielu cenu kāpums par 30%. Pieaug arī energoresursu cenas, ir jācīnās ar darbaspēka problēmām," viņa teica.

Tāpat asociācijas vadītāja piebilda, ja tiks atbalstīts nozarei nelabvēlīgais Rīgas domes Labklājības departamenta un Izglītības kultūras un sporta departamenta rosinājums atļaut alkohola tirdzniecību galvaspilsētas veikalos no plkst.10 līdz 19, nozarei klāsies vēl grūtāk. "Ļoti negribētos, lai pēc nepārdomātiem priekšlikumiem alus nozare kļūtu vēl vairāk atkarīga no labvēlīgiem laika apstākļiem un ārvalstu tūristu pieplūduma vasaras mēnešos," viņa sacīja.

Jau ziņots, ka saistībā ar nodokļu reformu no šā gada 1.marta palielinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem. Akcīzes nodokļa likme alum kopš marta ir 6,8 eiro par katru tilpumprocentu, bet ne mazāk kā 12,5 eiro par 100 litriem. Savukārt Latvijā mazajās alus darītavās saražotajam alum par viena kalendārā gada laikā saražotajiem pirmajiem 10 000 hektolitriem akcīzes nodokļa likme ir 3,4 eiro par katru tilpumprocentu, bet ne mazāk kā 12,5 eiro par 100 litriem.

Savukārt no 2019.gada 1.marta akcīzes nodokļa likme alum būs 7,4 eiro par katru tilpumprocentu, bet ne mazāk kā 13,6 eiro par 100 litriem. Latvijā mazajās alus darītavās saražotajam alum par viena kalendārā gada laikā saražotajiem pirmajiem 10 000 hektolitriem akcīzes nodokļa likme no nākamā gada marta būs 3,7 eiro par katru tilpumprocentu, bet ne mazāk kā 13,6 eiro par 100 litriem.

Uz augšu