Austrālijas premjers atvainojas pedofilu upuriem

FOTO: Reuters/ScanPix

Austrālijas premjerministrs Skots Morisons pirmdien parlamentā atvainojies pedofilijas upuriem, atzīstot, ka valsts nav spējusi apturēt "ļaunos, drūmos noziegumus".

"To nodarīja austrālieši austrāliešiem, ienaidnieki mūsu vidū," emocionālā uzrunā parlamentā pavēstīja Morisons. "Mēs kā valsts viņus pametām, mēs no viņiem novērsāmies, un tas vienmēr būs mūsu kauns."

Seksuāla vardarbība pret bērniem notika "dienu no dienas, nedēļu no nedēļas, mēnesi no mēneša, gadu no gada" skolās, baznīcās, jauniešu grupās, skautu grupās, bērnunamos, sporta klubos un ģimeņu namos, pavēstīja Morisons.

"Šodien mēs lūdzam piedošanu bērniem, kurus pievīlām. Piedodiet. Vecākiem, kuru uzticību mēs nodevām un kuri cīnījušies, lai savāktos spēkiem. Piedodiet. Trauksmes cēlājiem, kuros mēs neklausījāmies. Piedodiet," sacīja Morisons.

Atvainošanās seko pēc Karaliskās komitejas piecus gadus ilgās izmeklēšanas, kurā konstatēts, ka 15 000 bērnu kļuvuši par seksuālās vardarbības upuriem.

Izmeklēšanā secināts, ka 7% Austrālijas katoļu priesteru pēdējos gadu desmitos tikuši apsūdzēti bērnu seksuālā izmantošanā.

Uz augšu