ZZS pagarina sadarbības līgumu ar Lemberga partiju

Aivars Lembergs

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Uz 13. Saeimas sasaukuma laiku pagarināts Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības līgums ar politiķa Aivara Lemberga vadīto partiju "Latvijai un Ventspilij".

Kā aģentūru LETA informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, attiecīgo sadarbības līgumu atjaunošana ir ierasta prakse starp vēlēšanām un jaunās Saeimas sanākšanu. Tāpat jāņem vērā, ka no "Latvijai un Ventspilij" ZZS Saeimas frakcijā strādās trīs deputāti Gundars Daudze, Jānis Vucāns un Dana Reizniece-Ozola. Reizniece-Ozola gan plāno mainīt partijas un iestāties Latvijas Zemnieku savienībā (LZS).

Lembergs aģentūrai LETA stāstīja, ka šāds sadarbības līgums tiek parakstīts pēc kārtējām Saeimas vēlēšanām vairāk nekā desmit gadu garumā.

Sadarbības līgums paredz galvenos sadarbības virzienus, piemēram, veselības, zinātnes, izglītības jomā. Sadarbības līgumā minēts, ka jāveicina integrācija Eiropas Savienībā, nesamazinot Latvijas valsts suverēnās tiesības, kā arī līdz šim neviens par to nav runājis, taču šajā līgumā minēts, ka jāsāk Latvijas integrācija NATO militārrūpnieciskajā kompleksā, vēstīja Lembergs.

Paredzēts, ka tiks aktualizēts arī līgums ar Liepājas partiju.

ZZS veido divas pamatpartijas - LZS un Latvijas Zaļā partija. Zaļo un zemnieku savienība ir noslēgusi sadarbības līgumus ar atsevišķām reģionālajām partijām, tajā partiju “Latvijai un Ventspilij” un Liepājas partiju.

Uz augšu