Pk, 7.10.2022.

Viesuļvētra "Villa" sasniegusi Meksikas Klusā okeāna piekrasti

Papildināts
LETA/AP
Viesuļvētra "Villa" sasniegusi Meksikas Klusā okeāna piekrasti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Trešās kategorijas viesuļvētra "Villa" naktī uz trešdienu sasniegusi Meksikas Klusā okeāna piekrasti, taču virzoties iekšzemē strauji zaudējusi spēku un kļuvusi par zema spiediena zonu.

Sasniedzot piekrasti, vētras vēja brāzmas sasniedza ātrumu 54 metri sekundē, taču tagad vēja ātrums samazinājies līdz 15 metriem sekundē.

"Līdz šim mums nav ziņojumu par postījumiem," pavēstīja Meksikas ārkārtas dienestu vadītājs Luiss Felipe Puente.

Meteorologi brīdina, ka vētra nes spēcīgu lietu un joprojām var izraisīt dzīvībai bīstamus plūdus un zemes nogruvumus. Meteorologi prognozē ka "Villa" varētu atnest 15 līdz 30 centimetrus lielus nokrišņus, bet dažviet nokrišņu daudzums var sasniegt 45 centimetrus.

ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC) ziņo, ka viesuļvētra vispirms skārusi Sinaloas štata pilsētu Islu del Boski, kas atrodas aptuveni 80 kilometrus uz dienvidiem no kūrortpilsētas Masaltanas.

"Villa" Klusā okeānā sasniedza piektās kategorijas viesuļvētras spēku, bet, tuvojoties Meksikai, kļuva vājāka un Meksikas kontinentālo piekrasti sasniedza jau kā trešās kategorijas viesuļvētra.

Gatavojoties vētrai, Sinaloas un Najaritas štatu valdības slēdza piekrastē esošās skolas un sagatavoja 58 pagaidu patvertnes evakuētajiem.

Spēcīgs lietus piekrastē sākās jau otrdienas pēcpusdienā un avārijas dienesti evakuējuši vairāk nekā 4250 cilvēku.

"Villa" skāra arī Mariju salas, kas atrodas aptuveni 100 kilometrus no Meksikas kontinentālās piekrastes. Salās atrodas federālais cietums, bet varasiestādes atteikušās komentēt, kādi piesardzības pasākumi īstenoti ieslodzījuma vietā.

Meksikas valdība izsludināja ārkārtas stāvokli 19 pašvaldībās Sinaloas un Najaritas štatos.

Tālāk Meksikas dienvidos spēcīgu lietu izraisījusi tropiskā vētra "Visente", radot plūdus un zemes nogruvumus, kuru rezultātā dzīvību zaudējuši 11 cilvēki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu