Itālija soda "Apple" un "Samsung" par apzinātu viedtālruņu palēnināšanu

FOTO: PA/Scanpix

Itālijas Konkurences padome trešdien paziņoja, ka ASV informācijas tehnoloģiju gigantam "Apple" un Dienvidkorejas elektronikas lieluzņēmumam "Samsung Electronics" piespriedusi naudassodus attiecīgi desmit un piecu miljonu eiro apmērā par to ražoto viedtālruņu darbības apzinātu palēnināšanu.

Šāds lēmums pieņemts pēc patērētāju sūdzībām, ka "Apple" un "Samsung" aicina vecākiem telefoniem atjaunināt to operētājsistēmas, kas palēnina to darbību, tādējādi mudinot iegādāties jaunus tālruņus.

Tā piemēram, "Samsung Note 4" darbība palēninājusies, instalējot jaunu operētājsistēmas "Android" versiju, kas domāta "Note 7". Tāpat "Apple iPhone 6" darbība kļuvusi lēnāka, instalējot "iPhone7" domātu operētājsistēmas versiju.

Itālijas Konkurences padomes veiktā izmeklēšanā konstatēts, ka "Apple" un "Samsung" īstenojuši negodīgas komercprakses.

"Operētājsistēmu atjaunināšanas izraisa nopietnus darbības traucējumus un būtiski pasliktina veiktspēju, tādējādi paātrinot jaunu viedtelefonu iegādes," skaidro padome.

Tāpat padome arī konstatējusi, ka "Apple" nav informējis klientus par viedtālruņos izmantoto litija akumulatoru pamatīpašībām, tostarp vidējo darbības mūžu un to, kā šo darbības mūžu paildzināt, tādējādi uzņēmuman naudassods ir lielāks.

Uz augšu