Verstapens velta kritiku F-1 sodu piešķiršanas sistēmai

Nīderlandes Formula 1 pilots Makss Verstapens

FOTO: FRANCK ROBICHON/EPA

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta dalībnieks Makss Verstapens no Nīderlandes kritiski vērtē sacensību sodu piešķiršanas sistēmu.

Sezonas laikā sakrājot 12 soda punktus, dalībniekam tiek piespriests aizliegums startēt nākamajā posmā. Soda punkti dzēšas ik pēc 12 mēnešiem.

"Ja organizatori domā, ka notiek pārāk daudz agresīvu darbību no braucējiem, sportistiem būtu jāsaņem diskvalifikācijas uzreiz, nevis jākrāj muļķīgi soda punkti," medijam "autosport.com" pauda Verstapens.

"Red Bull" komandu pārstāvošais braucējs uzskata, ka šī sistēma nedarbojas pareizi.

"12 punktus var viegli sakrāt par ļoti nenozīmīgiem pārkāpumiem, kas var maksāt viena posma izlaišanu. Nedomāju, ka tas ir pareizi. Šī sistēma ir jāizmet atkritumu tvertnē," pārliecināts ir Verstapens.

Nīderlandes braucējam šobrīd ir septiņi soda punkti, kamēr francūzis Romēns Grožāns ("Haas") ir tuvu kritiskajai robežai, jo viņam ir sakrāti desmit punkti.

"Nedomāju, ka F-1 pilotiem būtu jāizlaiž posmi tikai tādēļ, ka iepriekš ir veikuši nenozīmīgus noteikumu pārkāpumus. Lielas avārijas ir cits stāsts, bet, manuprāt ir skandalozi, ka par maziem pārkāpumiem var piešķirt diskvalifikācijas," uzskata sportists.

Pēc aizvadītiem 18 posmiem līderis ar 346 punktiem ir brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes", kamēr Verstapens ir piektais ar 191 punktu.

Konstruktoru kausā "Red Bull" komanda ar 337 punktiem ir trešajā pozīcijā.

Uz augšu