Krievijā liedz izrādīt Holivudas filmu par Krievijas prezidentu dumpinieku gūstā

Kadrs kinofilmas "Hunter Killer"

FOTO: AP/Scanpix

Pretēji plānotajam, Krievijā ceturtdien nav notikusi asa sižeta amerikāņu kinofilmas "Hunter Killer" ("Operācija: Hunter Killer") pirmizrāde, jo varasiestādes kinolentei, kas kas vēsta par dumpinieku gūstā nonākušu Krievijas prezidentu, nav devušas izrādīšanas atļauju.

Krievijas Kultūras ministrija filmai nav izsniegusi izrādīšanas apliecību, jo izplatītāji ministrijā nav iesnieguši visus nepieciešamos dokumentus, skaidroja kultūras ministra vietnieks Pāvels Stepanovs. Ministrija ir gatava gaidīt trūkstošos dokumentus, viņš piebilda.

Filmas sižeta centrā ir stāsts par ASV zemūdeni, kas dodas pazudušas amerikāņu zemūdenes meklējumos. Vienlaikus ASV izlūkdienesti ir noskaidrojuši, ka Krievijas aizsardzības ministrs Durovs sarīkojis apvērsumu un sagrābis gūstā Krievijas prezidentu Zakarinu. Zemūdenes apkalpei nākas glābt Zakarinu, izjaukt bīstamo sazvērestību un novērst jauna pasaules kara izraisīšanos.

Lomas filmā atveido Holivudas zvaigznes Džerards Batlers un Gērijs Oldmens. Krievijas aizsardzības ministru Durovu un prezidentu Zakarinu atveido Krievijas aktieri Mihails Gorevojs un Aleksandrs Djačenko.

Uz augšu