EK prezidenta amata kandidāts aicina ETP izslēgt Orbānu

Aleksandrs Stubs

FOTO: Reuters / Scanpix

Iespējamais kandidāts uz Eiropas Komisijas (EK) prezidenta amatu no Eiropas Tautas partijas (ETP) Aleksandrs Stubs sestdien paziņoja, ka partijas biedriem būtu jāapsver iespēja no savām rindām izslēgt Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu.

Ja Orbāns nespēj cienīt partijas vērtības, viņam ETP ir jāpamet, intervijā Vācijas mediju grupai "Redaktionsnetzwerk Deutschland" pavēstīja Stubs.

Kā norādīja Stubs, viņam ir nulles iecietība pret neiecietību un kā absolūtu nepieņemu nosauca Orbāna ieviestos ierobežojumus izpausmes, pulcēšanās un izglītošanās brīvībai.

Eiropas Parlaments (EP) septembrī nobalsoja par Eiropas Savienības (ES) līguma 7.pantā paredzētās sankciju procedūras ierosināšanu pret Budapeštu par "sistemātisku draudu" radīšanu bloka pamatvērtībām un likuma varai.

Līdzās ar Stubu uz Žana Kloda Junkera pēcteča godu kandidē pašreizējais Eiropas Tautas partijas frakcijas priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers, kurš pārstāv Vācijas konservatīvos.

Stubs ir ieņēmis stingru nostāju pret populistu politiku Polijā, Ungārijā un Itālijā. Pretēji Vēberam viņš ierosinājis, lai Eiropas Tautas partija izslēdz no savām rindām Orbāna vadīto labējo partiju "Fidesz".

Stubs un Vēbers nākamajā nedēļā tiksies Helsinkos ETP kongresā.

Uz augšu