Tiesai nodota krimināllieta pret nelegāli iegūtas naudas legalizētāju

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors Zemgales rajona tiesai (Jelgavā) nodevis kriminālprocesu, kurā pie atbildības saukta persona par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un par nepatiesu ziņu sniegšanu kredītiestādei, pavēstīja ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Proti apsūdzētais vīrietis piekrita, ka uz viņa vārda atvērtajā kontā tiks ieskaitīta noziedzīgi iegūta nauda. Daļu no naudas persona izņēma no konta skaidrā naudā, savukārt daļu  pārskaitīja uz citiem sev piederošiem kontiem un arī izņēma skaidrā  naudā, ieturot sev atlīdzību vismaz 500 eiro apmērā, bet lielāko daļu nodeva citai personai.

Tāpat persona saukta pie atbildības arī par to, ka noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas īstenošanai trīs bankās atvēra kontus, un pie kontu atvēršanas kredītiestādei sniedza apzināti nepatiesas ziņas.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 195.panta otrās daļas un 195 1.panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai (Jelgavā).

Patlaban vēl nav zināms, kad lieta tiks skatīta.

Prokuratūra vērš uzmanību, ka atverot bankas kontu vai uzņēmumu uz sava vārda pēc trešās personas lūguma, un tās turpmākas pārvaldīšanas nodošana trešajai personai, ir noziegums par kuru paredzēta kriminālatbildība. Veicot tā dēvētā "naudas mūļa" darbības, personu var saukt pie atbildības. Par šādu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, paredzēts naudas sods, mantas konfiskācija un brīvības atņemšana pat līdz divpadsmit gadiem.

Uz augšu