Austrālijā uzbrukumā ar nazi nogalināts viens un ievainoti divi cilvēki
Papildināts

Uzbrukums Melburnas centrā, Austrālijā. 9. novembris, 2018.

FOTO: SONALI PAUL/REUTERS

Austrālijas policija piektdien paziņoja, ka incidentā, kurā uzbrucējs izmantojis nazi, Melburnas centra darījumu rajonā maksimumstundas laikā nogalināts viens un ievainoti divi cilvēki. Policija pēc informācijas izvērtēšanas tagad notikušo vērtē kā teroraktu un atbildību par uzbrukumu uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts".

(Papildināta ziņa.)

"Viņš veica šo uzbrukumu, atbildot uz aicinājumu uzbrukt alianses valstu pilsoņiem," teikts grupējuma propagandas atzara "Amaq" paziņojumā

Policija ieradusies uz izsaukumu par degošu auto Melburnas centrā, taču ierodoties notikuma vietā, policisti ieraudzījuši degošu auto un vīrieti, kurš vicinājies ar nazi.

Notikuma vietā bijuši sadurti trīs cilvēki, no kuriem viens nomiris, bet pārējie divi nogādāti slimnīcā.

Uzbrucējs ar nazi mēģinājis uzbrukt policistiem, taču sašauts krūtīs un kritiskā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Vietējo mediju pārraidītajos kadros redzams, kā liela auguma tunikā ģērbies vīrietis uzbrūk diviem policistiem, līdz tiek sašauts.

Kā paziņoja policija, uzbrucējs ieradies Austrālijā no Somālijas un bijis zināms izlūkdienestiem, bet degošā automašīna bijusi piekrauta ar gāzes baloniem.

"Mēs to tagad vērtējam kā teroraktu," pavēstīja Viktorijas štata policijas priekšnieks Greiems Eštons, piebilstot, ka aizdomās turamais ir persona, "kas mums ir zināma", un braucis ar džipu, kas bijis piekrauts ar gāzes baloniem.

Uz augšu