Latvijas hokejisti svin uzvaru arī pār Francijas izlasi

Otro uzvaru "Euro Ice Hockey Challenge" (EIHC) posmā Minskā (Baltkrievija) piektdien izcīnīja Latvijas hokeja izlase, kas ar 4:1 apspēlēja Francijas valstsvienību. Divus vārtus uzvarētājiem guva Egils Kalns, reizi precīzi meta Rihards Marenis un Lauris Rancevs.

Rezultātu spēles pirmās trešdaļas 16.minūtē atklāja Kalns, bet pēc nepilnām divām minūtēm rezultātu dubultoja Marenis, kurš izgājienā divatā pret vienu pretinieku hokejistu izpildīja metienu, raidot ripu precīzi mērķī.

Pēc 20 minūtēm Latvija bija vadībā ar 2:0, bet rezultātu otrās trešdaļas ievadā vēl lielāku padarīja Kalns, kurš ar nūjas neērto pusi iemeta ripu precīzi augšējā stūrī, panākot jau 3:0.

Noslēdzošajā trešdaļā Francijas rindās Žilēms Leklērs vienus vārtus atguva, turklāt Francija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan nenesa augļus un rezultātā ripu tukšos vārtos mača beigās raidīja Rancevs.

Par Latvijas komandas labāko spēlētāju šajā mačā tika atzīts kapteinis Ralfs Freibergs

Vēl piektdien savstarpējo maču aizvadīs Slovēnijas un Baltkrievijas izlases.

Turnīra ievadā Latvijas hokejisti ar rezultātu 4:1 apspēlēja Slovēniju, kamēr Francija ar 2:5 piekāpās turnīra saimniecei Baltkrievijai.

Latvijas komanda turnīru noslēgs sestdien ar spēli pret mājinieci Baltkrieviju. Šo maču būs iespējams tiešraidē skatīties Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Latvijas valstsvienība pirmdien aizvadīja pirmo treniņu, bet otrdien izlasei pievienojās arī galvenais treneris Bobs Hārtlijs, kurš ikdienā trenē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Omskas "Avnagard".

Pirms došanās uz Minsku Hārtlijs paziņoja, ka Latvijas valstsvienības kapteinis turnīrā Minskā būs Ralfs Freibergs, kuram asistēs Artūrs Salija un Oskars Batņa. Komandas kodolu veido "Optibet" Hokeja līgas komandu un KHL vienības Rīgas "Dinamo" hokejisti.

Latvijas izlases galvenajam trenerim Hārtlijam šajā turnīrā asistē Rīgas "Dinamo" treneri Artis Ābols un Edgars Masaļskis, kā arī Aldis Āboliņš.