Bordāns laikus meklēs iespējas risināt situāciju saistībā ar mediķu atalgojumu un NMPD izsludināto ārkārtas situāciju

Jānis Bordāns.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Laikus tiks meklētas iespējas risināt situāciju saistībā ar mediķu atalgojumu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju Rīgas reģionālajā centrā, norādīja premjera amatam nominētais politiķis Jānis Bordāns (JKP).

"Šī jautājuma risināšana iekļaujas jautājumā par budžeta apspriešanu un JKP darba plānu. Pirmdien, 12.novembrī, apspriedīsim darba plānu ar mūsu plānoto koalīciju, bet otrdien, 13.novembrī, notiks darba seminārs ar Finanšu ministriju (FM) par iespējamajām izmaksām," skaidroja Bordāns.

Viņš piebilda, ka tieši jautājumam par problēmām saistībā ar mediķu atalgojumu, veidojot valdību, otrdien uz semināru ar FM tiks uzaicināti visi potenciālie ministri un šis jautājums tiks apspriests.

Jau vēstīts, ka NMPD pieņemts lēmums izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā, kas saistīts ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu NMPD.

Kā šodien žurnālistiem sacīja dienesta direktore Liene Cipule, patlaban dienestā notiek "masveida mediķu aizplūšana", kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Pēc Cipules teiktā, patlaban atlūgumi pieņemti no 15 darbiniekiem, tomēr ir saņemti vēl vairāki iesniegumi, par kuriem vēl notiks sarunas ar attiecīgajiem darbiniekiem.

Ārkārtas situācija nozīmē, ka dienests varētu atteikt izsaukumus, kas neapdraud cilvēka dzīvību un veselību.

Kā liecina informācija NMPD mājaslapā, par ārkārtas medicīnisko situāciju tiek uzskatīta tāda situācija, kas rodas ārstniecības iestādēs, pašvaldību administratīvajās teritorijās vai valstī gadījumā, ja tūlītēji pieejamo medicīnisko resursu apjoms neatbilst esošajiem vai prognozējamajiem cietušo vai saslimušo skaitam.

Uz augšu