Austrālijā zemenēs adatas slēpa bijusī audzētavas darbiniece; gribējusi iespītēt

FOTO: Caters News/Scanpix

Austrālijā adatu paslēpšanā pārdošanā izliktās zemenēs apsūdzētā sieviete tādā veidā esot gribējusi iespītēt, izskanējis tiesā. 50 gadus vecā Mija Uta Trina savulaik strādājusi zemeņu audzētavā uz ziemeļiem no Brisbenas, vēsta raidorganizācija BBC.

Trina tika aizturēta svētdien pēc vērienīgas izmeklēšanas par veikalos zemenēs sadurtām adatām. Izmeklēšana sākās septembrī, kad Austrālijas veikalos tika atklātas zemenes ar tajās paslēptām adatām. Vēlāk līdzīgi gadījumi tika fiksēti arī Jaunzēlandē un citās valstīs.

Austrālijā maksimālais sods par preču samaitāšanu tādā veidā, kas tās padara bīstamas citiem, nesen tika paaugstināts līdz 15 gadiem cietumā. Trinai draud apsūdzība septiņos punktos.

Kvīnslendas policija norāda, ka kopš septembra esot saņēmusi 186 ziņojumus par zemenēm ar tajās paslēptām adatām, taču 15 no tiem izrādījušies nepatiesi. Pagaidām nav skaidrs, cik daudzus no šiem uzbrukumiem sarīkoja Trina.

Pirmdien tiesas sēdē Brisbenā tika atklāts, ka Trinas DNS tika uziets zemenēs Viktorijas štatā.

"Mēs uzskatām, ka viņas motivācija bija spīts vai atriebība," norādīja tiesnese Kristīna Ronija. "Viņa vairāku mēnešu garumā slēpa metāla objektus augļos."

Pirmās ziņas par adatām pārdošanā izliktajās zemenēs nāca no Kvīnslendas, kur kāds vīrietis pēc zemeņu apēšanas tika nogādāts slimnīcā ar vēdersāpēm.

VIDEO: Austrālijā zemenēs adatas slēpa bijusī audzētavas darbiniece; gribējusi iespītēt

Izplatoties ziņām par bīstamajām ogām, veikali izņēma zemenes no pārdošanas un lauksaimniekiem nācās atbrīvoties no vairākām tonnām ogu, ko viņi vairs nevarēja pārdot. Reaģējot uz notikušo, Austrālijā maksimālais cietumsods par šāda veida nodarījumu tika paaugstināts no desmit līdz 15 gadiem.

Prokuratūra iebilst pret Trinas atbrīvošanu pret drošības naudu, jo viņa varētu būt pakļauta atriebības mēģinājumiem.

Ziņas par Austrālijā zemenēs paslēptajām adatām izplatījās visā pasaulē un dažviet iedvesmoja atdarinātājus. Somijā par adatu slēpšanu konditorejas izstrādājumos un desā aizturēts vīrietis policijai atzinis, ka esot "meklējis piedzīvojumus".

Uz augšu