Minimālisma pretinieks – maksimālisms

FOTO: Savills/SWNS.com/Scanpix

Par minimālismu un skandināvu funkcionālo interjera dizainu ir dzirdējuši un to piekopj daudzi, tomēr nu aktuāls ir kļuvis maksimālisms. Šim košajam interjera virzienam par iedvesmu kalpo gleznotāju spilgtākie un košākie darbi ar krāsu un formu daudzveidību – arī maksimālisma stilā ieturētajos interjeros ir pieļaujamas visu stilu un laiku mēbeles, dažādi motīvi, krāsas un tekstūras.

Lai gan baltās un pelēkās krāsas vēl aizvien ir mājas īpašnieku pieprasītākās un iecienītākās, tomēr nākamajā gadā dizaineri un krāsu eksperti aicina izvēlēties toņus plašākā spektrā, atklāj amerikāņu ideju grāmata Houzz. “Pelēkā ir visai vienveidīga krāsa, tāpēc šajā laikā ir jāskatās mazliet plašāk un jāmeklē mazliet enerģiskāki toņi,” stāsta interjera dizainere Diāna Hendriksa.

Bagātīgāks un plašāks krāsu spektrs interjerā sniedz gan praktisku, gan emocionālu pacilātību. Tāpat šīs krāsas palīdz noslēpt telpas defektus, piemēram, tumšas krāsas noslēps televizora rāmi un sporta ekipējumu, bet košās uzlabos garastāvokli.

Maksimālisma krāsu buķetei par iedvesmas avotu var kalpot gan iecienītā raibā vāze, gan ziedu pušķis. Savukārt sienu toņus var papildināt košas mēbeles, piemēram, samta dīvāni un atpūtas krēsli, pīti paklāji un krāsaini aizkari. Amerikāņu interjera dizainere Treisija Šterna iesaka savas iecienītākās krāsas meklēt interjera salonos un par pamatu izmantot veikalos pieejamās krāsu paletes.

Kad atrodi toņus, kas tevi uzrunā, nākamais izaicinājums ir to kombinēšana un krāsu izcelšana telpā.

Starp citu, maksimālisms iederēsies arī mazās telpās un dzīvokļos, jo radīs lielāku pārsteiguma faktoru un būs iespējams efektīgāk izcelt izteiksmīgākos interjera priekšmetus vai kādas telpas detaļas, piemēram, sienu.

Pavisam nesen, 2018. gada sākumā, arvien pieprasītāki kļuva krāsotie griesti. Šī telpas detaļa nereti ir negaidīti koša, tāpēc automātiski rada unikālu un neatkārtojamu istabas dizainu. Arī griesti var būt viena no detaļām, kas piedalās kāda priekšmeta vai telpas daļas akcentēšanā.

Jāteic, ka krāsu izvēlē nav īpašu noteikumu, tieši pretēji – izcel savas iecienītākās un tādējādi personalizē telpu. Krāsu izvēlies atkarībā no telpas izmēra un apgaismojuma – nebūs ieteicams krāsot nelielas un tumšas telpas ļoti tumšos toņos. “Krāsas ir ļoti personisks veids, kā akcentēt dizaina elementus,” stāsta Houzz interjera dizainere Heidija Holzere.

Uz augšu
Back