Austrālijā par vainīgiem atzīst 2016.gada Ziemassvētku terorakta plānotājus

FOTO: EPA/Scanpix

Austrālijas tiesā trīs apsūdzētie atzīti par vainīgiem plānos sarīkot teroraktu Pirmajos Ziemassvētkos Melburnā 2016.gadā, trešdien ziņo Austrālijas mediji.

23 gadus vecais Hamza Abass, 25 gadus vecais Ahmeds Mohameds un 27 gadus vecais Abduls Čārani tika atzīt par vainīgiem uzbrukumu gatavošanā trīs vietās Melburnā, iedvesmojoties no teroristu grupējuma "Islāma valsts".

Augstākā tiesa Melburnā atzina viņus par vainīgiem jau 2.novembrī, bet juridisku iemeslu dēļ līdz šim tas netika publiski izziņots, ziņo raidorganizācija ABC.

Tiesa spriedumu vēl nav pieņēmusi, bet apsūdzētajiem draud mūža ieslodzījums.

Hamzas vecākais brālis Ibrahims Abass, kurš bija galvenais uzbrukumu plānotājs, jau atzina savu vainu tiesā.

Prokuratūra norādīja, ka trīs apsūdzētie gribējuši izvērst vardarbīgu džihādu pret neticīgajiem. Viņi bija iegādājušies divas mačetes, metāla caurules un ķimikālijas, lai izgatavotu sprāgstvielas, kā arī mēģinājuši iegādāties ieročus.

Policija izsekoja aizdomās turamos un noklausījās viņu telefonus, izjaucot viņu plānu trīs dienas pirms iecerētā uzbrukuma.

Viņu aizturēšanas brīdī toreizējais premjerministrs Malkolms Tērnbuls pavēstīja, ka tas ir viens no lielākajiem teroristu plāniem, kādi izjaukti pēdējos gados.

Uz augšu