Kalnciema kvartāla galerijā atklās Rasas Jansones “Rituāla vietu”

Rasa Jansone. Fragments no instalācijas “Rituāla vieta”, 2018

FOTO: Kristīne Madjare/publicitātes foto

Kalnciema kvartāla galerijā, Rīgā, 2018.gada 16.novembrī tiks atklāta izstāde “Rituāla vieta”, kurā būs skatāmas mākslinieces Rasas Jansones veidotās instalācijas, portālu TVNET informēja mākslinieces pārstāvji.

Skatītājiem izstāde ir pieejama līdz 2018.gada 1.decembrim; izstādes noslēdzošajā dienā plkst.13 paredzēts mākslinieces priekšlasījums un ekskursija izstādē.

Rasa Jansone savā mākslā mērķtiecīgi un konsekventi strādā ar tēmām, saistītām ar sieviešu pieredzēm un dzimtes jautājumiem. Viņa ir viena no retajām māksliniecēm Latvijā, kura nevairās tikt asociēta ar feminismu un ar savu darbību ievieš šīs kustības vērtības lokālajā vizuālās mākslas laukā.

FOTO: Gvido Kajons/publicitātes foto

Izstādē “Rituāla vieta” ir skatāms šāda paša nosaukuma darbs, kas sākotnēji tika attīstīts izstādei “Vilna un zīds. Jaunā erotika” (2018) Latvijas Fotogrāfijas muzejā, kā arī instalācija “Apskaušu un sasildīšu”, kura pirmie impulsi meklējami izstādē “Glandula Mammae” (2018) Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

Nesen šie darbi, kopā ar Rasas Jansones gleznu cikliem “Ģimenes”, “Trenažieris. Pašportrets” un “Debesu maliņa” bija eksponētas personālizstādē Šauļu Mākslas galerijā, Lietuvā.

Savukārt izstāde Kalnciema kvartāla galerijā ir pirmā reize, kad Rasas Jansones instalācijas tiek eksponētas Latvijā pilnā apjomā. Izstādes darbos Rasa Jansone pieskaras delikātajai robežai starp privāto, personisko un publisko, plašai auditorijai domāto. Ģimenes dzīve, attiecības cilvēku starpā, intimitāte un tās nosacījumi, vērtība un cena.

Izstāde skatāma Kalnciema kvartāla galerijā līdz 2018.gada 1.decembrim. Izstādes noslēdzošajā dienā notiks mākslinieces priekšlasījums – ekskursija ekspozīcijā, veltīta feminisma diskursam vizuālajā mākslā un konkrēti ekspozīcijas darbos.

Ieeja izstādē un dalība priekšlasījuma bez maksas.

Izstāde norisinās programmas “Iepazīsti Latvijas mākslas vērtības” ietvaros. Programmas mērķis ir ļaut ikvienam interesentam uzzināt un saskarties ar mākslas parādībām Latvijā, kurās būtisks ir materiālais komponents un kas balansē starp mākslas, dizaina un arhitektūras laukiem. Programmu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Izstādē ar darbu deponējumu piedalās Latvijas Fotogrāfijas muzejs.

Uz augšu