Uz SKS ar 15 stundu starpību devušies ASV un Krievijas kosmosa kravas kuģi

Raķete ar kravas kuģi Cygnus FOTO: AP/Scanpix

Piektdienas vakarā un sestdienas rītā ar 15 stundu starpību uz Starptautisko kosmosa staciju (SKS) devušies divi bezpilota kosmosa kravas kuģi ar piegādēm - no Krievijas un ASV.

Piektdien no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā uz SKS ar nesējraķeti "Sojuz-FG" startēja kravas kuģis "Progres", bet tikai 15 stundas vēlāk no salas Virdžīnijas piekrastē uz SKS ar raķeti "Antares" startēja ASV bezpilota kosmosa kravas kuģis "Cygnus".

Plānots, ka "Progres" ieradīsies SKS svētdien, bet "Cygnus" - dienu vēlāk.

"Sojuz-FG" starts tika uzskatīts par izmēģinājuma lidojumu pirms 3.decembrī plānotā pilotējamā lidojuma uz SKS pēc "Sojuz" neveiksmīgā starta 11.oktobrī.

3.decembrī uz SKS plānots lidot krievu kosmonautam Oļegam Konoņenko, kanādiešu astronautam Dāvidam Senžakam un amerikāņu astronautei Enai Makleinai.

SKS pašreiz atrodas trīs cilvēki: Vācijas astronauts Aleksandrs Gersts, ASV astronaute Serēna Aunjona-Čenslere un Krievijas kosmonauts Sergejs Prokopjevs. Viņi SKS atrodas kopš jūnija.

Bija plānots, ka pagājušajā mēnesī viņiem pievienosies amerikāņu astronauts Niks Heigs un krievu kosmonauts Aleksejs Ovčiņins, taču misija cieta neveiksmi.

Uz augšu
Back