Gobzems neuzskata, ka papildu pārbaude būs šķērslis premjera nominācijas saņemšanai

Aldis Gobzems.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Papildu pārbaudei pielaides valsts noslēpumam saņemšanai nevajadzētu būt šķērslim, lai Valsts prezidents Raimonds Vējonis izšķirtos premjera amatam nominēt "KPV LV" politiķi Aldi Gobzemu, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda politiķis.

Gobzems pauda pārliecību, ka viņš saņems pielaidi valsts noslēpumam un ka šajā jautājumā "viss būs kārtībā". Komentējot to, ka par Arti Pabriku (AP) un Jāni Bordānu (JKP) jau tagad atzīts, ka viņi būtu gatavi saņemt pielaidi valsts noslēpumam, Gobzems norādīja, ka pašlaik šajā jautājumā "norisinās normāls process", jo abi pārējie politiķi jau iepriekš kā ministri ir saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam.

"KPV LV" premjera amata kandidāts arī aicināja ikvienu, kas grib šajā jautājumā veikt kādas manipulācijas, "atslābināties un izbaudīt politikas procesu".

Pēc Gobzema vārdiem, kādu manipulāciju veikšanas šajā jautājumā būtu "pirmais gadījums pasaules un Eiropas vēsturē" attiecībā uz kādu premjera vai valsts vadītāja kandidātu. Kā piemērus viņš minēja Itālijas, Ungārijas, ASV, Austrijas un Polijas līderus, kuriem ir pielaide arī NATO noslēpumiem.

Kā ziņots, Pabrikam ir iespējams izsniegt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, savukārt par Gobzemu ir nepieciešama papildu pārbaude, noskaidroja aģentūra LETA.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) preses pārstāve Iveta Maura apstiprināja, ka birojs ir pabeidzis priekšpārbaudes par diviem premjera amata kandidātiem, kuriem jau iepriekš ir bijusi izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam.

Šāda atļauja iepriekš bijusi Pabrikam un Jānim Bordānam (JKP), kuri savulaik valdībā strādāja kā aizsardzības un tieslietu ministri. "Pārbaudes rezultāti bija pozitīvi, proti, šiem kandidātiem ir iespējams izsniegt speciālo atļauju," apstiprināja biroja pārstāve.

Par trešo premjera amata kandidātu ir nepieciešama papildu pārbaude, jo personai iepriekš nav bijusi izsniegta speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, teica Maura.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents otrdienas rītā Rīgas pilī tikās ar "Attīstībai/Par!" (AP) Ministru prezidenta amata kandidātu Pabriku un partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu Gobzemu. Tāpat Vējonis šodien plkst.17 aicinājis uz tikšanos visas parlamentā pārstāvētas partijas.

Politiķiem pagaidām nav izdevies vienoties par topošo valdību un pat koalīcijas sastāvu.

Uz augšu