O, 16.08.2022.

Piecu gadu laikā miruši pieci no Zolitūdes traģēdijā cietušajiem: vainīgo sodīšanu viņi nesagaidīja

TVNET
Piecu gadu laikā miruši pieci no Zolitūdes traģēdijā cietušajiem: vainīgo sodīšanu viņi nesagaidīja
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

No Zolitūdes traģēdijā cietušajiem pa šiem pieciem gadiem miruši seši cilvēki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja biedrības "Zolitūde 21/11" vadītāja Regīna Ločmele-Luņova.

Tiesas spriedumu un vainīgo sodīšanu šie cilvēki tā arī nesagaidīja.

Ločmele-Luņova norādīja, ka pagājuši pieci gadi, taču joprojām nav pateikts pienācīgs paldies nedz mediķiem, nedz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas darbiniekiem.

2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notika traģēdija, kad, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus.

Būveksperti secinājuši, ka traģēdijas cēlonis bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes. Prokuratūra deviņām personām apsūdzības uzrādījusi par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, nonāvēšanu aiz neuzmanības un darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Prokuratūra apsūdzības par būvniecības noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā sabruka ēkas daļa, kas izraisīja smagas sekas, izvirzījusi piecām personām.

Šīs personas ir ēkas būvinženieris Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, būvuzraugs Mārtiņš Draudiņš, lielveikala projekta autors arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma "Re&Re" būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš.

Prokuratūra Sergetam, Gulbim, Draudiņam, Kalinkam un Kumpiņam apsūdzības uzrādījusi arī par nonāvēšanu aiz neuzmanības. Savukārt trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem - Jānim Balodim, Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas ekspertei Marikai Treijai un būvinspekcijas priekšnieka vietniecei Aijai Meļņikovai - izvirzītas apsūdzības par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Būvvaldē patlaban vairs nestrādā Balodis un Treija. Krimināllietā, kuru skata Zemgales priekšpilsētas tiesa, apsūdzēta ir arī "Maxima" darbiniece Inna Šuvajeva.

Valsts apsūdzības uzturētājiem pabeidzot lasīt apsūdzību, neviena no deviņām apsūdzētajām personām savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu