P, 15.08.2022.

Zolitūdē piemin "Maxima" traģēdijas piekto gadadienu

TVNET/LETA
Zolitūdē piemin "Maxima" traģēdijas piekto gadadienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas pasākums.
Zolitūdes traģēdijas upuru piemiņas pasākums. Foto: Edijs Pālens/LETA

Vairāki desmiti cilvēku ar svecītēm un ziediem pasākumā piemin pirms pieciem gadiem Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos.

Vairāki pasākuma dalībnieki ieradušies arī ar bērniem. Pie traģēdijā bojāgājušajiem veltītā pieminekļa jau novietoti vairāki desmiti svecīšu, no tām izveidojot ciparu "54".

Pasākumā piedalās gan Valsts policijas, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki.

Jau plkst. 16.45 traģēdijas vietā, Priedaines ielā 20, notika pareizticīgo mise bojāgājušo piemiņai, un pēc tās sākās oficiālā piemiņas pasākuma daļa, kurā piedalās biedrības "Zolitūde 21.11." biedri, traģēdijā bojāgājušo tuvinieki un cietušie, glābšanas operācijas dalībnieki, valsts un pašvaldības pārstāvji un citi iedzīvotāji.

Piemiņas pasākumu apmeklēja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas domes pārstāvji, kā arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) un VUGD amatpersonas.

Klātesošie uz lielā ekrāna varēja noskatīties dokumentālo filmu par notikušo traģēdiju, savukārt pēc tam sekoja klusuma brīdis.

Piemiņas pasākuma laikā līdz plkst. 19 skanēs mūzikas skaņdarbi, turpināsies dažādu videomateriālu par traģēdiju demonstrēšana un paralēli tam pasākuma dalībnieki var nolikt svecītes pie sētas, kas ierobežo bijušo lielveikala "Maxima" teritoriju.

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam "Maxima", dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Būveksperti secinājuši, ka traģēdija notika, jo bija nepareizi aprēķinātas jumta konstrukciju slodzes, tādēļ tas iegruva.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu