Verstapens nenožēlo konfliktu ar Okonu

Formula 1 pilots Makss Verstapens

FOTO: GIUSEPPE CACACE/AFP

Pirmās formulas (F-1) komandas "Red Bull" nīderlandiešu pilots Makss Verstapens nenožēlo konfliktu ar citu šā čempionāta braucēju Estebanu Okonu no Francijas ("Force India").

Pirms divām nedēļām sezonas 20.posmā starp abiem braucējiem notika incidents. Sacensību vidū Okons mēģināja apdzīt tā brīža līderi Verstapenu, lai gan no viņa atpalika par veselu apli. Rezultātā abi sadūrās, bet "Red Bull" braucējs sagriezās un bija spiests zaudēt līderpozīciju.

Beigās par šā posma uzvarētāju kļuva pasaules čempions Lūiss Hamiltons no Lielbritānijas ("Mercedes"), kamēr Verstapenam bija jāsamierinās ar otro vietu.

Pēc sacensībām Verstapens bija ļoti nikns un diez cik ilgi neuzkavējās uz goda pjedestāla, bet pēc tam viņam ar Okonu bija arī asāka vārdu apmaiņa, turklāt nīderlandietis sāncensi vairākas reizes pagrūda. "Force India" pilots uz to neatbildēja.

Vēlāk Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) paziņoja, ka Verstapenam būs jāpiedalās divu dienu sabiedriskos darbos.

"Gāju pēc atvainošanās, taču saņēmu pavisam citu atbildi. Visi esam emocionāli, turklāt tajā brīdī es zaudēju uzvaru. Domāju, ka biju pietiekami mierīgs, ņemot vērā situāciju," pirms 21.posma sacensībām stāsta nīderlandietis.

"Tas varēja beigties daudz sliktāk. Sportā pagrūstīšanās nav nekas traks. Pirms dažām dienām to redzēju vienā futbola mačā. Ko jūs gaidāt - lai es viņam spiestu roku un pateiktos par to, ka uzvaras vietā finišēju otrais? Domāju, ka mana atbilde bija normāla," teica Verstapens.

Vien 21 gadu vecais Verstapens ir viens no atraktīvākajiem F-1 braucējiem, kurš sezonas kopvērtējumā pašlaik ieņem piekto vietu. Uz goda pjedestāla viņš kāpis jau četrus posmus pēc kārtas.

Uz augšu