Bordāns: nepiekrītot JKP plānam, partijas iebraukušas strupceļā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis (no kreisās) un 13. Saeimā ievēlētais Jaunās konservatīvās partijas Ministru prezidenta amata kandidāts Jānis Bordāns tikšanās laikā Rīgas pilī.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Tie, kas negribēja iet Jaunās konservatīvās partijas (JKP) piedāvāto ceļu valdības veidošanā, ir iebraukuši strupceļā, pauda JKP līderis Jānis Bordāns

Politiķis uzskata, ka valdība jau varēja būt izveidota. Turklāt JKP jau iepriekš piedāvāja arī atbildības jomu sadalījumu, bet citas partijas vēl nav nosaukušas ministrus, norādīja Bordāns.

Viņš bija skeptisks par iespēju partijām panākt kompromisu un pašām vienoties par valdību līdz pirmdienai. Bordāns arī atturējās prognozēt, kāds varētu būt risinājums un iespējamais premjera kandidāts.

Komentējot Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izteikumus, Bordāns pieļāva, ka prezidentam bija kāds plāns, kuru viņš pašlaik realizē un attiecīgi pieskaņo tam retoriku. Otrā iespēja varētu būt tāda, ka prezidenta plāns nav izdevies, norādīja politiķis.

Kā ziņots, Vējonis šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja - ja valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas līdz pirmdienai, 26.novembrim, nebūs spējušas vienoties par vairākuma atbalstītu Ministru prezidenta amata kandidātu, tad otra iespēja tām vairs netiks dota.

Prezidents neslēpa, ka viņam ir "plāns B", taču neatklāja, kāds tas ir, vien atzina, ka "partijām tas varētu nepatikt". Valsts pirmā persona gan norādīja, ka minētais "plāns B" nekādā gadījumā nav saistīts ar Saeimas atlaišanu.

"Es esmu devis termiņu līdz pirmdienai, lai partijas piedāvā [vairākuma atbalstītu premjera amata kandidātu]. Nu tad zināmā mērā var teikt, ka 26.novembris ir tas kritiskais brīdis. Ja partijas līdz tam nespēs vienoties, tad tām šādas tiesības vispār vairs netiks dotas," sacīja Vējonis.

Uz augšu