Par izvairīšanos no nodokļiem tiesa vīrietim piespriež reālu cietumsodu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Kurzemes rajona tiesa Liepājā piespriedusi astoņus mēnešus ilgu brīvības atņemšanu kāda SIA valdes loceklim, kurš ar fiktīvu darījumu palīdzību izvairījies no nodokļu iemaksāšanas valsts budžetā 177 839 eiro apmērā, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Viņa norādīja, ka saskaņā ar celto apsūdzību apsūdzētais bija kāda uzņēmuma valdes loceklis, kas ir saimnieciskās darbības faktiskais veicējs. Apsūdzētā kā uzņēmuma vadītāja pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas, noteiktajā termiņā un pilnā apmērā nomaksāt nodokļus un nodevas un kārtot grāmatvedību.

Lai izvairītos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, samazinot valstij maksājamo nodokļu summu, apsūdzētais uzņēmuma vārdā veica vairāku fiktīvu darījumu noformēšanu, kas saturēja nepatiesu informāciju, neatbilda darījumu faktiskajai norisei, un norādīja šos darījumus uzņēmumā deklarācijās. Kā rezultātā SIA izvairījās no nodokļu nomaksas, neiemaksājot valsts budžetā 177 839,48 eiro apmērā, par šo summu nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā.

Šā gada 22.novembrī Kurzemes rajona tiesa, neskatoties uz to, ka apsūdzētais savu vainu neatzina, izvērtējot lietā iegūtos un pārbaudītos pierādījumus, kā arī valstij nodarīto materiālo zaudējumu, atzina apsūdzēto par vainīgu un sodīja viņu ar reālu brīvības atņemšanas sodu uz astoņiem mēnešiem, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz trim gadiem.

Daļēji saskaitot sodu no iepriekšēja tiesas sprieduma, kā galīgais sods apsūdzētajam tika noteikta brīvības atņemšana uz astoņiem mēnešiem, naudas sods 12 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 4560 eiro, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz pieciem gadiem.

Uz augšu