“Lielajā dzintarā” īpaša Ziemassvētku un gadu mijas programma

Schola Cantorum Riga FOTO: publicitātes

Vijolnieks Gidons Krēmers, pianists Reinis Zariņš, franču klavesīnists Žans Rondo, britu džeza zvaigzne Entonijs Strongs, meditatīvie gregoriskie dziedājumi un bērnu iemīļotais Riekstkodis – Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Ziemassvētku un gadu mijas muzikālajā programmā sev ko piemērotu atradīs ikviens. 

Pirmajā kristiešu atzīmētajā adventē, 2. decembrī, plkst. 16.00 “Lielais dzintars” klausītājus aicina uz latviešu pianista Reiņa Zariņa solokoncertu, kurā mūziķis izpildīs franču komponista Olivjē Mesiāna klavierciklu “Divdesmit skatieni uz Kristus bērnu”.

9. decembrī, plkst. 16 izsmalcinātās koncertsērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros notiks 24 gadus jaunā klavesīnista Žana Rondo un apvienības Jasmin Toccata Project koncerts.

15. decembrī plkst. 12.00 Ziemassvētku gaidās neparastā koncertuzvedumā ģimenēm ar bērniem Liepājas koncertzālē dzirdēsim pasaku par Riekstkodi Liepājas Simfoniskā orķestra izpildījumā un britu diriģenta Timotija Hentija vadībā. Uzvedumu “Ziemas rīts ar Sniegavīru un Riekstkodi” papildinās britu mākslinieces Emīlijas Karevas Vudardas veidotās ilustrācijas un Liepājas teātra aktiera Kaspara Kārkliņa pasakas lasījums. Savukārt sirsnīgās un mīļās animācijas filmas “Sniegavīrs”, kas ir aizkustinājusi visas pasaules lielo un mazo klausītāju sirdis, slavenā titituldziesma “Pastaiga debesīs” izskanēs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mazā solista Raivo Jonasa dzīvajā izpildījumā. 

Jaunā gada gaidās, 28. decembrī, plkst. 18.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” klausītājus sagaida īpašs viesis no Lielbritānijas. Entonijs Strongs ir britu dziedātājs un džeza pianists, kuru britu mediji dēvē par “jauno Anglijas džeza superzvaigzni”. Mūziķis uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu, izpildot Whatever Lola Wants, Higher Ground, Luck Be A Lady un citus populārus, mūzikas topu virsotnes iekarojušus skaņdarbus. 

Zvaigznes dienā, 6. janvārī, plkst. 17.00 “Lielajā dzintarā” gaidāma īpaša svētkiem veltīta koncertprogramma, kurā savdabīgu dialogu starp laikmetiem veidos viduslaiku gregoriskie dziedājumi un mūsdienu improvizācijas sitaminstrumentiem. Riharda Zaļupes (marimba), Ivara Kalniņa (sitaminstrumenti), Guntara Prāņa (rata lira) un vokālās grupas Schola Cantorum Riga izpildījumā savīsies cauri gadsimtiem mantotās mūzikas vērtības ar to interpretācijām mūsdienu cilvēka skatījumā. 

Svētku maratonu 27. janvārī plkst. 17.00 noslēgs pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers ar koncertu “Krēmers. Kremerata Baltica. Cirks”. Būdams liels cirka cienītājs, Gidons Krēmers ar šo koncertu vēlējies radīt sava veida kamermūzikas versiju par cirku – aizrautīgu priekšnesumu, kurā teatrālas etīdes apvienojas ar mūziku un vācu cirka Circus Roncalli klauns sadarbojas ar orķestri un pašu Krēmeru. Atzīmējot slavenā poļu komponista Mečislava Veinberga simto jubileju, koncertā būs klausāma viņa brīnišķīgā mūzika, kas nereti rakstīta tieši kino un cirkam. Savukārt koncerta pirmajā daļā skanēs argentīniešu tango karaļa Astora Pjacollas tempermentīgā mūzika. Koncertu atklās ar slavenā pašmāju komponista Artura Maskata opusu “Pusnakts Rīgā”, ko pats skaņradis raksturo kā tango un veltījumu skaistai mīlestībai

Koncertus organizē SIA “Lielais dzintars”. Koncerts “Entonijs Strongs un Latvijas Radio bigbends Ziemassvētkos” tapis sadarbībā ar “Latvijas Koncerti” un “Latvijas Radio bigbends”. Plašāka informācija lasāma “Lielā dzintara” mājas lapā lielaisdzintars.lv. Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv . 

Uz augšu
Back