Par divu cilvēku sašaušanu apsūdzēto vīrieti patur apcietinājumā

FOTO: Reuters/ScanPix

Par slepkavības mēģinājumu Dagdas novadā apsūdzētais vīrietis paliks apcietinājumā, šodien lēmusi Daugavpils tiesa.

Tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško aģentūrai LETA skaidroja, ka tiesas sēdē krimināllieta pēc būtības netika skatīta, bet skatīts jautājums tikai par drošības līdzekļa - apcietinājuma - turpmākas piemērošanas nepieciešamību. Tiesa lēma, ka apsūdzētais paliks apcietinājumā.

Nākamā tiesas sēde nozīmēta uz 2019.gada 29.janvāra plkst.10. Lietu paredzēts skatīt visu dienu.

Jau vēstīts, ka pērn 14.aprīlī Valsts policijas Krāslavas iecirknī tika saņemta informācija, ka no Dagdas novada Anzeļu pagasta ārstniecības iestādē nogādātas divas personas, kurām mediķi konstatējuši šautas brūces. Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess.

Jau tajā pašā dienā, veicot operatīvus pasākumus un izmeklēšanas darbības, aizdomās par slepkavības mēģinājumu, kas izdarīts vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, tas ir, lietojot šaujamieroci, tika aizturēts kāds 1970.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, divi 1985. un 1993. gadā dzimušie vīrieši bija atbraukuši uz savu nesen iegādāto īpašumu, kurā viņu ierašanās brīdī vēl dzīvoja iepriekšējais saimnieks. Abas puses vienojās, ka vīrietis desmit dienās varēs sakravāt savas mantas un līdz mēneša beigām pārvāksies, taču vēlāk, ap plkst.21, kad cietušie bijuši pirtī, vīrietis viņu virzienā veicis trīs mērķtiecīgus šāvienus no bisei līdzīga ieroča.

Apsūdzība aizdomās turamajam uzrādīta pēc Krimināllikuma 118.panta 2.punkta un 15.panta 4.daļas - par slepkavības mēģinājumu, ja mēģināts noslepkavotas divas vai vairākas personas, un 233.panta 2.daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Uz augšu