Bāriņtiesas priekšsēdētājai aizliedz savienot amatu ar darbu slimnīcā

FOTO: BNS foto/Scanpix

Ogres novada domes deputāti atteikuši izsniegt atļauju savienot Ogres novada pagastu bāriņtiesas priekšsēdētājai Irai Runcei amatu ar medmāsas darbu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā.

Runce informējusi, ka medmāsas darbs nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai, tomēr pašvaldība secinājusi, ka Runce bāriņtiesā ir nodarbināta pilnu slodzi un par medmāsu strādā ārpus Ogres novada pagastu bāriņtiesas darba laika, iespējams, nakts maiņās darbadienās, vai dienas un nakts maiņās sestdienās vai svētdienās.

Pašvaldība uzskata, ka amatu savienošanas gadījumā Runce nebūtu pilnvērtīgi atpūtusies un tādējādi nespētu kvalitatīvi veikt pagastu bāriņtiesas priekšsēdētājas amata pienākumus.

Pašvaldības ieskatā Runcei, atrodoties darba attiecībās ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, ir mantiska interese, jo viņa saņem atalgojumu un gūst mantisku labumu. Līdz ar to amatu savienošana rada interešu konfliktu un ir pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un kaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Uz augšu