Slovākijas parlaments noraida ANO migrācijas paktu

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

Slovākijas parlaments ceturtdien ar ievērojamu balsu vairākumu pieņēmis rezolūciju, noraidot ANO migrācijas paktu. Vairākas Eiropas valstis jau iepriekš paziņojušas, ka vienošanos neatbalstīs.

Globālais pakts "neatbilst Slovākijas drošības un migrācijas politikai", teikts rezolūcijā, ko ierosināja divas valdošās koalīcijas partijas.

No 150 parlamenta deputātiem 90 balsoja par rezolūciju un tikai 15 bija pret. Pārējie atturējās vai nepiedalījās balsojumā.

Globālais migrācijas pakts iekļauts Marakešā, Marokā, 10. un 11.decembrī plānotās starptautiskās konferences darba kārtībā.

Pakta mērķis ir atbalstīt starptautisko sadarbību, lai migrāciju padarītu "drošāku, organizētāku un sistemātiskāku", vienlaikus vēršoties pret cilvēku kontrabandistiem, uzraugot robežas un aizsargājot migrantu cilvēktiesības.

Vairākas valstis, arī Igaunija un ASV, norādot uz bažām par nacionālo suverenitāti, paziņojušas, ka dokumentu neatbalstīs.

No ceturtdienas rezolūcijas nav skaidrs, vai Slovākija savu pārstāvi uz Marakešu sūtīs.

Kā sacīja parlamenta spīkers Andrejs Danko, premjerministrs Pēters Pelegrīni viņam teicis, ka Slovākija savu pārstāvi uz konferenci sūtīt neplāno.

Uz augšu