No valsts kapitālsabiedrībām lielākais ziedotājs - "Latvijas Valsts meži"

"Latvijas valsts meži" vēstniecība, kurā var iegādāties stādus mežam un dārzam, koka dizaina priekšmetus un saņemt padomus par stādīšanas darbiem un atpūtas iespējām "Mammadaba" atpūtas vietās Latvijā.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

No valsts kapitālsabiedrībām lielākoties ziedo VAS "Latvijas Valsts meži", secināts Pārresoru koordinācijas centra (PKC) sagatavotajā pārskatā par valsts kapitālsabiedrībām un valstij piederošajām kapitāla daļām 2017.gadā.

Kopumā pērn valsts kapitālsabiedrības ziedoja 5,2 miljonus eiro, kas par 155 100 eiro jeb 2,9% mazāk nekā 2016.gadā.

Starp aktīvākajiem ziedotājiem jau vairākus gadus pēc kārtas ir "Latvijas Valsts meži", kas dažādām ziedojumu programmām ik gadus atvēl ap četriem miljoniem eiro. 2017.gadā uzņēmums ziedoja 4,2 miljonus eiro.

PKC starp aktīviem kapitālsabiedrību ziedotājiem min arī SIA "Latvijas Mobilais telefons", AS "Latvenergo" un VAS "Latvijas Loto".

Tajā pašā laikā 2017.gadā valsts kapitālsabiedrības kopumā saņēmušas ziedojumus 2,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 289 400 eiro jeb 10,4% mazāk nekā 2016.gadā.

No ziedojumu saņēmējiem līderes kā jau katru gadu ir veselības aprūpes un kultūras nozares kapitālsabiedrības. Ziedojumu mērķis lielākoties ir bijis veselības aprūpes infrastruktūras un iekārtu atjaunošanai vai kultūras projektu realizācijai.

Lielākos ziedojumus saņēmusi VSIA "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca" - 1,7 miljonus eiro, tai seko VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" ar 436 700 eiro un VSIA "Latvijas Nacionālais teātris" ar 191 200 eiro.

Uz augšu