T, 30.11.2022.

Protestos Francijā cietuši 133 cilvēki, tai skaitā 23 policisti

TVNET/LETA
Protestos Francijā cietuši 133 cilvēki, tai skaitā 23 policisti
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Degvielas cenu nemieri Francijā
Degvielas cenu nemieri Francijā Foto: EPA/AFP/Scanpix

Francijā vardarbīgos protestos pret degvielas nodokļa palielināšanu un dzīves dārdzību cietuši 133 cilvēki, tai skaitā 23 policisti, bet 412 cilvēki aizturēti un 378 no viņiem noteikts apcietinājums, svētdien paziņojusi Francijas policija.

Prezidents Emanuels Makrons svētdien rīko ārkārtēju drošības apspriedi ar premjerministru Eduāru Filipu un iekšlietu ministru Kristofu Kastanēru, brīdinot ka nemieru vaininiekiem nāksies atbildēt par nodarīto.

Parīzes policija sestdien laida darbā asaru gāzi un ūdensmetēju pret protestētājiem, kas mēģināja izlauzties cauri nožogojumiem Elizejas laukos. Pilsētā tika slēgtas desmitiem ielu un vairākas metro stacijas.

"Dzelteno vestu" protestos, kas izvērsās vardarbībā, cietuši tūristu iecienītākie Francijas galvaspilsētas rajoni. Protestētāji dedzināja automašīnas, izsita skatlogus, izlaupīja veikalus, apmētāja ar akmeņiem policiju un apkrāsoja Triumfa arku ar daudzkrāsainiem grafiti, ko pilsētas saimniecisko dienestu darbinieki svētdien pūlas notīrīt. "Dzeltenās vestes uzvarēs!" - vēsta viens no protestu dalībnieku atstātajiem uzrakstiem.

VIDEO: Protestos Francijā cietuši 133 cilvēki, tai skaitā 23 policisti

Elizejas lauku, Triumfa arkas un Tilerī dārza apkaimē ielas piemētātas ar atkritumiem, ielu malās redzamas izdegušas automašīnas, daudzas fasādes apkrāsotas ar uzrakstiem.

Pretstatā Parīzei citviet Francijā protesti sestdien noritējuši lielākoties mierīgi.

Protesti pret degvielas nodokļa paaugstināšanu Francijā sākās pirms divām nedēļām. Protestiem turpinoties, izveidojusies plaša opozīcijas fronte pret centrisko prezidentu Makronu.

Francijas amatpersonas bažījas, ka "dzelteno vestu" protestos plāno iefiltrēties galēji labējie un galēji kreisie grupējumi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu