Atvadīšanās no dramaturga Paula Putniņa notiks sestdien

Dramaturgs Pauls Putniņš.

FOTO: Agnese Gulbe / LETA

Vecpiebalgas baznīcā sestdien, 8. decembrī, plkst. 13 notiks atvadīšanās no mūžībā aizgājušā dramaturga, kādreizējā Saeimas deputāta Paula Putniņa, aģentūru LETA informēja Latvijas teātra darbinieku savienības sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Dzene.

Autobuss uz Vecpiebalgas baznīcu no Dailes teātra sestdien aties plkst. 11.

1937. gada 12. novembrī Vecpiebalgā dzimušais Putniņš 1963. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti, kur ieguvis režisora specialitāti.

Vēlāk Putniņš strādājis par režisoru Dailes un Liepājas teātrī. Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados viņš bijis viens no populārākajiem autoriem, kuru darbi iestudēti teātros. Tajā laikā dramaturgs saņēmis Andreja Upīša, Andreja Pumpura un Annas Brigaderes literārās balvas.

Kopumā Putniņš sarakstījis vairāk nekā 30 lugu, no kurām vairums iestudētas teātros. To starpā bijuši arī tādi darbi kā Upīša "Laikmetu griežos" un brāļu Kaudzīšu "Mērnieku laiki".

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas dramaturgs iesaistījies politikā, kļūstot par deputātu vairākos Saeimas sasaukumos.

Putniņš bijis Rakstnieku savienības biedrs, kā arī Teātra darbinieku savienības biedrs un daudzus gadus arī priekšsēdētājs.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis visdziļāko līdzjūtību "izcilā dramaturga un savas tautas patriota Paula Putniņa ģimenei, draugiem, kolēģiem un talanta cienītājiem, viņu mūžībā pavadot".

Uz augšu