Dzintars: Līdz ar lēmumu par "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no sarunām mazinās iespējas izveidot Gobzema valdību

"Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Līdz ar lēmumu par apvienības "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no sarunām, mazinās iespējas izveidot valdību Alda Gobzema (KPV LV) vadībā, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

VL-TB/LNNK turpinās dalību sarunās Gobzema valdības izveidi, norādīja Dzintars. Viņš uzsvēra, ka valdība jāveido ar stabilu balsu vairākumu.

Dzintars pauda, ka šādi lēmumi, kas izslēdz no sarunām politisko spēku, mazina iespējas nonākt līdz veiksmīgam rezultātam un izveidot Gobzema valdību.

Vienlaikus viņš akcentēja, ka nacionālā apvienība gribēs dzirdēt pamatojumu Gobzema lēmumam.

Kā ziņots, partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību "Attīstībai/Par".

"Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu "Attīstībai/Par", kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem," teikts Gobzema paziņojumā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalījās viņa pārstāvētā "KPV LV", AP, JKP, VL-TB/LNNK, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Pēc Gobzema paziņojuma sagaidāms, ka sarunas par valdības veidošanu turpinās piecas partijas, kurām kopā parlamentā ir 64 balsis, tomēr JKP ir uzsvērusi, ka tai joprojām ir spēkā "sarkanā līnija" par sadarbību ar ZZS. Ja šīs "sarkanās līnijas" dēļ Gobzema valdības veidošanas sarunas pamestu JKP, tad valdības izveidei vairs nepietiek balsu, savukārt, ja no sarunām tiktu izslēgta ZZS, atlikušajām četrām partijām kopā būtu 53 balsis Saeimā.

Uz augšu