Francijā pēc protestiem apsvērs "bagātības nodokļa" atjaunošanu

FOTO: Zumapress/Scanpix

Francijas valdība apsvērs, vai neatjaunot īpašo nodokli augstu ienākumu guvējiem, ko pieprasa tā dēvētā dzelteno vestu kustība, trešdien paziņojis valdības pārstāvis Benžamēns Grivo.

"Ja kaut kas nedarbojas, mēs neesam stulbi, mēs to mainām," sarunā ar radiostaciju RTL atzina Grivo.

Viņš gan piebilda, ka tā dēvētā bagātības nodokļa atjaunošana pagaidām vēl nav valdības dienaskārtībā.

Iepriekšējās sociālistu administrācijas ieviestā "bagātības nodokļa" atcelšana bija viens no galvenajiem pašreizējā centriskā prezidenta Emanuela Makrona priekšvēlēšanu kampaņas solījumiem, viņam apgalvojot, ka tas ļaušot piesaistīt Francijai investorus.

Taču Makrona kritiķi viņu apsūdz bagāto atbalstīšanā, kamēr nodokļi tiek celti pensionāriem un strādājošajiem.

"Dzelteno vestu" kustība, kuras sākotnējais katalizators bija valdības iecere paaugstināt degvielas akcīzes nodokli, izvērtusies plašākos protestos, kas atspoguļo sabiedrības vispārējo neapmierinātību ar Makrona politiku un pieaugošo dzīves dārdzību.

"Bagātības nodokļa" atjaunošana kļuvusi par vienu no galvenajām protestētāju prasībām.

Grivo aicināja dot valdībai 18 līdz 24 mēnešus laika, pirms atjaunotais nodoklis varētu sākt pilnībā darboties, piebilstot, ka parlaments izvērtēs situāciju nākamā gada beigās.

Valdības pārstāvis arī apsolīja, ka valdība, gadījumā, ja nebūs iespējams rast citu risinājumu, pilnībā atteiksies no janvārī paredzētā degvielas akcīzes nodokļa paaugstināšanas, par kuras atlikšanu vismaz uz sešiem mēnešiem premjerministrs Eduārs Filips paziņoja jau otrdien.

Uz augšu
Back