Kuri šogad saņems Cicerona balvu?

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Cicerona balvu šogad saņems Francijas prezidents Emanuels Makrons, Latvijas Universitātes (LU) rektors Indriķis Muižnieks, Imants Lancmanis un Latvijas Radio raidījums "Kultūras rondo", informē Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA).

Makronam tiek piešķirts Cicerona Goda nosaukums nominācijā "Starptautiskā politika" par Eiropas Savienības stiprināšanu.

Cicerona balva nominācijā "Izglītība un zinātne" piešķirta Muižniekam par LU akadēmiskā centra veidošanu Pārdaugavā, bet Cicerona Goda nosaukumu šajā kategorijā saņems Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola par devumu nākamo inženieru sagatavošanā un zinātniskais žurnāls Enerģija un pasaule par enerģētikas problēmu daudzpusīgu atspoguļojumu.

Savukārt Cicerona balva nominācijā "Kultūra" piešķirta mākslas vēsturniekam Imantam Lancmanim par nezūdamu ieguldījumu Rundāles pils atjaunošanā un literātei Mārai Zālītei par Latvijas sabiedrības iedvesmojumu dzejā, publicistikā un rokoperu libretos. Cicerona balvu šai nominācijā saņems arī Latvijas Radio programma "Kultūras rondo" par komunikācijas daudzveidību un dziļumu.

LZA informēja, ka Cicerona balva tiks pasniegta šodien, plkst.12.15 Latvijas Zinātņu akadēmijas Portretu zālē, kad tiks atklāta Cicerona balvu pasniegšanas ceremonija. Akadēmiķis Jānis Stradiņš, kurš ir Cicerona balvas žūrijas priekšsēdētājs kopš 1999.gada, norādījis, ka šī balva atspoguļo, kādas personības un kādi veikumi viena gada laikā ir bijuši plašākas sabiedrības atzinības vērti, sabiedrību saliedējoši, Latviju uz priekšu virzoši. Cicerona balva ir sabiedriskās cieņas balva. Katru gadu žūrijai ir tiesības pēc nepieciešamības izveidot jaunas Cicerona balvas nominācijas.

Uz augšu