Vai Kaimiņš ar Gobzemu sastrīdējušies?
Spriež sociālo tīklu lietotāji

Artuss Kaimiņš (no kreisās) un Aldis Gobzems.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Premjera amatam nominētais Aldis Gobzems (KPV LV) no valdības veidošanas sarunām Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) neizslēgs. Partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš to gan neatbalsta. Vai abi sastrīdējušies, spriež sociālo tīklu lietotāji.

Kaimiņš neredz problēmu izveidot četru partiju koalīciju ar "KPV LV", Jauno konservatīvo partiju (JKP), Nacionālo apvienību "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (VL-TB/LNNK) un partiju apvienību "Jaunā Vienotība". Politiķis norādīja, ka VL-TB/LNNK būtu jāatbalsta pieeja, ka labi strādās arī šo četru partiju modelis.

Vaicāts, vai Kaimiņa nostāja neliecina par šķelšanos "KPV LV", politiķis atbildēja noraidoši. Viņš norādīja, ka frakcijā ir demokrātija un katram deputātam pašam būs jāpieņem lēmums.

Jau vēstīts, ka Gobzems otrdien nāca klajā ar potenciālā valdības sastāva sākotnējo variantu, visvairāk ministru posteņus piedāvājot JKP, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā "sarkanā līnija" un valdībā jāsastrādājas ar ZZS.

Tikmēr JKP aizvien aicina sarunas par valdību turpināt četru partiju sastāvā bez ZZS.

Gobzems aicinājis JKP līdz sestdienas vakaram pārdomāt par labu dalībai viņa valdībā, aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja politiķis.

Viņš akcentēja, ka situācijā, kad nepieciešams apstiprināt budžetu, veikt reformas vai paaugstināt cilvēku algas, "mums vēl jāmācās būt nācijai", lai īstenotu "smagu, nepopulāru un kopīgu darbu".

Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10.decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.

Uz augšu