"Gaismas pilī" Ulda Rudaka izveidotā pašmāju albumu top 100 izstāde

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Uldis Rudaks

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) audiovizuālajā lasītavā 13. decembrī plkst.17 tiks atklāta latviešu populārajai mūzikai veltīta izstāde "Zibens pa dibenu: 100 labākie latviešu mūzikas albumi", informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Izstādē apkopoti mūzikas žurnālista, kritiķa un dīdžeja Ulda Rudaka izvēlēti, viņaprāt, labākie latviešu mūzikas albumi. Izstādes veidošanā par pamatu ņemts Rudaka "Radio NABA" raidījums "Zibens pa dibenu", kurā sarunās ar mūziķiem klausītāji ikreiz tiek iepazīstināti ar kādu no latviešu mūzikas albumiem.

Albumos pārstāvēti dažādi populārās mūzikas žanri un stili ar plašu hronoloģisko tvērumu - sākot no 1960. gadu beigām, Imanta Kalniņa un Raimonda Paula agrīnajiem mūzikas ierakstiem un beidzot ar tikko, 2018. gada novembrī izdoto "Dzelteno pastnieku" jauno plati. Izstādē apskatāmi skaņu ieraksti dažādos formātos: skaņuplates, audio kasetes, kompaktdiski, digitāli izdotie ieraksti, kā arī nodrošināta iespēja tos noklausīties, ekspozīciju aprakstīja Zilberts.

Lielākā daļa izstādē izvietoto albumu ir no LNB Audiovizuālās lasītavas krājuma, bet daļa ir arī no privātajām kolekcijām.

Atklāšanas pasākumā plānota arī saruna par latviešu populārās mūzikas ierakstu vēsturi no 20. gadsimta 60. gadiem līdz mūsdienām, kā arī nozīmīgāko albumu izvēli "Radio NABA" raidījumam "Zibens pa dibenu". Pasākuma būs Rudaks, festivāla "Skaņu mežs" rīkotājs Viestarts Gailītis un izdevniecības "Tornis" vadītājs Jānis Daugavietis.

Rudaks ir ilggadējs laikraksta "Diena" mūzikas žurnālists, kritiķis, kā arī Latvijā atpazīstams dīdžejs. Publicējis grāmatu "Rokupācija: latviešu rokmūzikas vēsture" (2008) un daudzus rakstus, tai skaitā mūzikas albumu recenzijas un intervijas dažādos preses izdevumos un internetā.

Uz augšu