Gobzems piektdien atklāšot "plānu B"
Papildināts

Aldis Gobzems

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) piektdien, 7. decembrī, plāno iepazīstināt partnerus ar "reālu plānu B" valdības izveidošanai, aģentūrai LETA pavēstīja politiķis.

Gobzems pagaidām neatklāja, ko paredz viņa plāns.

Uz tikšanos plkst. 10 partijas "KPV LV" Saeimas frakcijā aicināti pa vienam pārstāvim no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un partiju apvienības "Jaunā Vienotība" (JV).

Visu četru uz tikšanos uzaicināto partiju pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka piektdien piedalīsies sarunā ar "KPV LV".

VL-TB/LNNK politiķis Jānis Dombrava aģentūrai LETA teica, ka nacionālo apvienību sanāksmē pārstāvēs Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Deputāts Armands Krauze no ZZS apliecināja, ka pats ieradīsies kā ZZS pārstāvis Gobzema rīkotajā sanāksmē. Politiķis Arvils Ašeredens apstiprināja, ka arī JV nozīmēs pārstāvi, kurš ieradīsies uz tikšanos, taču pagaidām nevarēja nosaukt, kurš tas būs. Arī Saeimas deputāte Juta Strīķe aģentūrai LETA īsziņā apliecināja, ka JKP pārstāvis uz tikšanos ar Gobzemu ieradīsies.

Visi minētie "KPV LV" potenciālo politisko partneru pārstāvji aģentūrai LETA apliecināja, ka nezina, kāds konkrēti ir Gobzema iecerētais "plāns B".

Kā ziņots, vairākas sarunās iesaistītās partijas uzskata, ka vēl nav paveikti ļoti būtiski valdības izveidošanas priekšdarbi, tāpēc tās skeptiski vērtē iespēju tuvākajās dienās nonākt līdz Saeimas balsojumam par Gobzema veidojamo Ministru kabinetu.

Pagaidām vēl nav panāktas vienošanās par Gobzema vadītas valdības deklarāciju, sadarbības līgumu, Ministru kabineta sastāvu un atbildības jomu sadalījumu, un politiskie spēki norāda, ka šo darbu īstenošanai nepieciešams ilgāks laiks. Lai arī partijas ir skeptiskas un kritizē valdības veidošanas procesu, visas joprojām pauž gatavību sarunām par darbiem un valdības deklarāciju.

Pirms valdības apstiprināšanas premjera amata kandidātam ir jāiesniedz parlamentā un Valsts prezidentam valdības deklarācija, kuru parakstījis viņš pats un visi ministru kandidāti.

Gobzems norādījis, ka pirmdien, 10. decembrī, visticamāk, vēl nenotiks Saeimas balsojums par viņa veidojamo valdību. Politiķis atturējās prognozēt, kad tas varētu notikt. Premjera kandidāts uzskata, ka, dodoties pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, viņš būs attaisnojis uz sevi liktās cerības. Gobzems lūgs, lai tikšanās ar prezidentu notiktu 10. decembrī.

Premjera amata kandidāts apliecinājis, ka no valdības veidošanas sarunām ZZS neizslēgs. Tāpat viņš norādījis, ka joprojām spēkā ir aicinājums JKP līdz sestdienas, 8. decembra, plkst. 20 pārdomāt un iesaistīties politiķa veidojamajā valdībā.

JKP gan norāda, ka paliek pie pozīcijas, ka nestrādās vienā valdībā ar ZZS. Arī Gobzema partijas biedrs, "KPV LV" līderis Artuss Kaimiņš paudis, ka neatbalsta ZZS dalību valdībā.

Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10. decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm. Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību pašlaik piedalās viņa pārstāvētā "KPV LV", JKP, VL-TB/LNNK, ZZS, kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No "Saskaņas" Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un "KPV LV" pārstāv pa 16 deputātiem, "Attīstībai/Par!" un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet JV - astoņi deputāti.

Uz augšu