Otrā advente: kristieši iededz sveci par izlīgšanu un piedošanu

FOTO: Depositphotos

Turpinoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam, svētdien, 9.decembrī, kristieši Latvijā un visā pasaulē piemin Otro adventi. TVNET arī novēl baltu un mierpilnu Ziemassvētku gaidīšanas laiku!

Tradicionāli adventes laikā katru svētdienu tiek aizdedzināts pa vienai svecītei adventes vainagā. Aplis, ko veido vainags, kopš senseniem laikiem simbolizē mūžību un vienotību, vienlaikus tā gredzena formai simbolizējot uzticību Dievam.

Par ko mēs šonedēļ aizdedzam otro svecīti?

Vecās un Jaunās derības pravietis Jānis Kristītājs aicina uz atgriešanos un grēku nožēlu. Viņš atklāj «svēto ceļu» – ceļu uz pestīšanu. Viņš ir Kristus priekšgājējs, kas pasludina jauno laikmetu, kad ļaunums vairs nepastāvēs un zeme būs piepildīta ar Dieva pazīšanu. Svētie Raksti aicina uz samierināšanos, izlīgšanu un atvērtību Svētā Gara darbībai.

Otrajā svētdienā domājam par dažādu lietu mainīšanu vai samierināšanos. Izlīgšanu ar tuvākajiem, piedošanu, palīdzēšanu...

Daudziem no mums advente ir laiks, kad klusām gaidām pienākam Ziemassvētkus. Četru svētdienu garumā mūsu mājās iemirdzas sveces liesmiņa, kurai simbolismu varam piemeklēt katrs pēc savām izjūtām.

FOTO: Depositphotos

Tas ir meklējumu sevī laiks. Dienas, kad esam kopā ar ģimeni, sev tuvajiem. Lai mierīgs šis svētku gaidīšanas laiks!

Pasākumi un koncerti

Adventes laikā turpināsies koncerti Rīgas baznīcās koncertciklā “Adventa mūzikas svētki Rīgā”: 9. decembrī Sarkandaugavā Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā muzicēs Anta Enģele, bet Rīgas Krusta baznīcā uzstāsies Silvija Silava un Sniedze Prauliņa. Šajā dienā Otrās adventes koncerts "Aicinājums” skanēs arī Rīgas Sv. Pētera baznīcās. Otrās Adventes svētdienā Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu radīs aktieri Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Mārtiņš Egliens, kā arī mūziķi – Marts Kristians Kalniņš, Līva Kalniņa, Kristiāna Stirāne, Jānis Miltiņš (klavieres), Norberts Skraucis (basģitāra) un Ivars Kalniņš (perkusijas). Koncertā tiks atskaņotas latviešu komponistu - Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula un Aigara Voitišķa Ziemassvētku dziesmas un latviešu rakstnieku, dzejnieku darbu lasījumi.

Sagaidot Otro adventi, iedzīvotāji aicināti apskatīt vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus pilsētvidē,  kas risināsies līdz 2019. gada 13. janvārim. Šogad festivālā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti, kopskaitā 39 mākslas darbi. Tie ir neierastās formās, pārsteidzošas idejās un daudzveidīgos materiālos veidoti pilsētvides objekti – “Ziemassvētku egles”.

Uz augšu