Vācijas dzelzceļnieki piesaka streiku

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Police officers cross the railway tracks at the site where the ICE 511 train was evacuated due to an on board fire on the route between Siegburg and Montabaur, near Dierdorf, Germany, 12 October 2018. According to a 'Deutsche Bahn' spokesman, 510 passengers were evacuated after a fire had spread to at least two railcars. The cause of the fire is under investigation. The high-speed route remains closed at least until midnight. EPA/SASCHA STEINBACH

FOTO: SASCHA STEINBACH/EPA

Vācijas dzelzceļnieku un transporta darbinieku arodbiedrība EVG pēc izstāšanās no sarunām ar dzelzceļa uzņēmumu "Deutsche Bahn" (DB) sestdien paziņojusi, ka nākamnedēļ rīkos streiku.

Avoti EVG pavēstīja aģentūrai DPA, ka streiks sāksies jau pirmdienas rītā visā valstīs un turpināsies aptuveni pusi dienas.

Arodbiedrība paziņojusi, ka sarunu galdu atstājusi tāpēc, ka DB piedāvātās algu likmes esot pārāk zemas.

Savukārt DB arodbiedrības rīcību nosaukusi par "pilnīgi lieku eskalāciju", kas Ziemsvētku sezonā rada nevajadzīgas problēmas pasažieriem.

Uzņēmums norādījis, ka piedāvājis strādājošo algas divos paņēmienos paaugstināt par 5,1%, kā arī izmaksāt vienreizēju 500 eiro lielu prēmiju.

DB piedāvājis strādājošajiem arī iespēju otro algas paaugstinājumu aizstāt ar brīvdienu skaita palielināšanu.

Uz augšu