Austrālijā miris muskuļotais ķengurs Rodžers

FOTO: The Kangaroo Sanctuary Alice Springs/facebook

Dabas rezervātā Austrālijā 12 gadu vecumā mūžībā aizgājis ķengurs Rodžers, kurš brangā un muskuļotā auguma dēļ kļuva par interneta sensāciju, vēsta raidorganizācija BBC.

Rodžers kā mazulis tika izglābts no drošas nāves pēc tam, kad viņa māte mira autoavārijā. Rodžers uzauga Alisspringsas ķenguru rezervātā Austrālijā.

Ķengurs izauga brangs - vairāk nekā divus metrus garš. Viņš svēra 89 kilogramus.

Rezervāts nedēļas nogalē paziņoja par Rodžera nāvi no vecuma.

Rodžers kļuva par vadošo tēviņu un apņēma 12 "sievas". Pašlaik rezervātā dzīvo vairāk nekā 50 ķenguri.

VIDEO: Ķengurs Rodžers uzbrūk cepurei

"Sākumā mums bija cieša saikne, bet drīz viņš sāka uz mani lūkoties kā uz konkurentu un gribēja ar mani kauties," stāsta rezervāta saimnieks Kriss Bārnss, kurš savulaik izglāba Rodžeru.

Rodžers kļuva slavens 2015.gadā, kad par interneta sensāciju kļuva attēli, kuros muskuļotais ķengurs samīca metāla spaini.

"Rodžers bija tik muskuļains, cik vien iespējams," teica Bārnss. Lai arī ķenguru tēviņa izmēri un spēks nav pavisam neparasti, Rodžers tomēr bija lielāks un stiprāks par vairumu citu ķenguru.

FOTO: The Kangaroo Sanctuary Alice Springs/facebook

Dzīves pēdējos gados Rodžers cieta no artrīta un redzes pasliktināšanās, taču "viņam patīk būt pensijā", 2016.gadā klāstīja Bārnss.

Ķengura mūžs var sasniegt pat 14 gadus, taču savvaļā tie reti tik ilgi nodzīvo. "Savvaļā vecu ķenguru dzīve ir daudz grūtāka," skaidro Bārnss. "Kad viņi saslimst, dingo - mūsu savvaļas suņi - viņiem uzbrūk."

Viņš norādīja, ka Rodžeru plānots apglabāt rezervāta teritorijā, lai ķengurs "vienmēr paliktu šeit".

Uz augšu