O, 16.08.2022.

ES sasauc "Brexit" samitu ceturtdien, brīdina, ka vienošanos nepārskatīs

LETA
ES sasauc "Brexit" samitu ceturtdien, brīdina, ka vienošanos nepārskatīs
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Reuters/ScanPix

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks pirmdien paziņoja, ka tiek sasaukta Eiropas Savienības (ES) līderu tikšanās, lai spriestu par "Brexit", bet brīdināja, ka netiks pārskatīta Lielbritānijas izstāšanās vienošanās.

Pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojuma, ka tiek atlikts balsojums parlamentā par vienošanās apstiprināšanu, Tusks pavēstīja, ka ES līderi tiksies ceturtdien.

"Mēs nepārskatīsim vienošanos, arī ne par pagaidu risinājumu [Īrijas un Ziemeļīrijas robežas jautājumā], bet mēs esam gatavi diskutēt par to, kā sekmēt, lai Apvienotā Karaliste veiktu ratifikāciju," norādīja Tusks.

"Tā kā laiks iet uz beigām, mēs arī diskutēsim par mūsu gatavību scenārijam bez vienošanās."

"Mēs uzturam kontaktus ar Apvienoto Karalisti jautājumā par to, kā tā vēlas lietas turpināt," sacīja Tuska preses sekretārs, piebilstot, ka Tusks konsultējas ar pārējo 27 valstu līderiem.

Meja pirmdien atcēla otrdien parlamentā paredzēto balsojumu par "Brexit" vienošanos, paziņojot, ka ieklausījusies kritiķu vārdos.

"Vienošanās tiktu noraidīta ar ievērojamu pārsvaru, (..) tāpēc mēs atceļam rīt paredzēto balsojumu," parlamentam pavēstīja Meja.

Viņa sacīja, ka viņas lēmumu izraisīja "plašās un dziļās bažas" attiecībā uz noteikumiem, kas attiecas uz robežu starp Ziemeļīriju un Īriju.

Noteikumi garantē robežas paturēšanu atvērtu, taču tie radītu Ziemeļīrijā nedaudz atšķirīgus apstākļus nekā pārējā valstī.

Meja arī pavēstīja, ka Lielbritānijas valdība pastiprina gatavošanos aiziešanai no ES bez vienošanās.

Pēc Mejas teikā, viņa problēmas ar vienošanos apspriedīs ar ES līderiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu