Pļavniekos nolaupa meitenīti un smagi piekauj viņas māti

Vīrieša ēna

FOTO: Reuters/ScanPix

10.decembrī Valsts policija saņēma informāciju par kādā daudzdzīvokļu namā Rīgā smagi piekautu sievieti un to, ka ir nolaupīts viņas vienu gadu vecais bērns. Nekavējoties reaģējot uz saņemto informāciju un iesaistot ievērojamus policijas resursus, tajā pašā vakarā tika aizturēts aizdomās turētais vīrietis – sievietes dzīvesbiedrs, pie kura atradās nolaupītais bērns. Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, un saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess.

Pirmdien ap pulksten 16.19 Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rīgas mikrorajonu - Pļavniekiem. Iedzīvotāji ziņoja, ka nama kāpņu telpā atrodas piekauta sieviete.

 Kaimiņi bija dzirdējuši konfliktu starp cietušo sievieti un viņas dzīvesbiedru, pēc kā cietusī ar smagiem miesas bojājumiem bija izkļuvusi kāpņu telpā.

Iedzīvotāji zināja sacīt, ka kāpņu telpā iznācis arī cietušās sievietes dzīvesbiedrs, kurš izstūmis sievietes gadu veco bērnu ar ratiņiem no mājas un devies nezināmā virzienā.

Notikuma vietā ieradās policisti, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi, kuri cietušo sievieti nogādāja ārstniecības iestādē.

Vīrieša meklēšanas operācijā tika piesaistīti VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes, VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas pašvaldības policisti.

Likumsargi ieguva detalizētu meklēšanā izsludinātā 1990. gadā dzimušā vīrieša un bērnu ratiņu aprakstu un sāka viņa meklēšanu.

Policistiem izdevās operatīvi noskaidrot vīrieša atrašanās vietu. Rīgas pašvaldības policisti, kuri tobrīd atradās netālu no vīrieša atrašanās vietas, informāciju pārbaudīja un meklēšanā izsludināto vīrieti pulksten 19.15 uz ielas Augusta Deglava un Ilūkstes ielu krustojumā aizturēja.

Pie viņa atradās arī ratiņi ar bērnu. Uz notikuma vietu tika izsaukti mediķi.

Mediķi apskatīja bērnu un konstatēja, ka viņa dzīvībai un veselībai briesmas nedraud. Ņemot vērā, ka mazās meitenītes māte tobrīd ar smagām veselības problēmām atradās ārstniecības iestādē, bērns tika nogādāts krīzes centrā.

Jāpiemin, ka aizdomās turētais aizturēšanas brīdī izskatījās narkotisko vielu ietekmē, tāpēc viņam tika nozīmēta ekspertīze.

Vīrietis jau iepriekš sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, zādzībām un laupīšanu. Policija izsaukumus saistībā ar šīs ģimenes konfliktiem iepriekš nebija saņēmusi.

Krimināllikuma 153. panta trešā daļa paredz, ka par personas nolaupīšanu, ja tā izdarīta pret mazgadīgo, soda ar brīvības atņemšanu no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Pēc miesas bojājumu smaguma pakāpes noteikšanas cietušajai sievietei, aizdomās turētajam būs jāatbild arī par šo noziegumu.

Aizturētais šobrīd atrodas izolatorā, tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu šai personai.

Cietusī sieviete pēc gūtajām traumām šobrīd atlabst.

Uz augšu