Sv, 28.05.2023.

Dzīvojamā fonda trūkumu izjūt arī Kuldīgas novadā

Video
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānšāviņš

Šobrīd Latvijā ir ļoti lēna daudzdzīvokļu dzīvojamā fonda atjaunošanās. Statistikas dati liecina, ka gadā tiek uzbūvēti tikai 0,2% no kopējā dzīvokļu skaita, tāpēc ar dzīvojamā fonda trūkumu Latvijā sastopas ne viena vien pašvaldība. Viens no tiem ir arī Kuldīgas novads.

To, ka Kuldīgā trūkst dzīvojamā fonda, norādījuši ne tikai iedzīvotāji, bet arī tie uzņēmēji, kuri piesaista darbaspēku no citām pilsētām un pat citām valstīm. Lai rastu atbildi, kā risināt šo jautājumu, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi” aptaujājuši iedzīvotājus. Aptaujā piedalījies 151 respondents, un saņemtie dati liecina, ka vairākumam nepieciešams 30 – 45 kvadrātmetru liels dzīvoklis, trešdaļai – līdz 70 kvadrātmetriem. Dzīvoklis galvenokārt nepieciešams trīs cilvēku lielai ģimenei. Tomēr ne viens vien atzinis, ka īres cenām ir jābūt demokrātiskām.

Šobrīd Kuldīgā esot padomā renovēt vienu bijušo bērnudārza ēku par dzīvokļu īres namu ar 14 dzīvokļiem. Projekts gan vēl ir skiču stadijā.

Uzņēmēji uzskata, ka ar dzīvojamā fonda attīstību būtu jānodarbojas uzņēmējiem, jo viņi to var izdarīt bez obligātajām iepirkumu procedūrām, kurās pašvaldības nereti zaudē laiku pat pāris gadus, kuros būvniecības cenas jau pieaugušas. Tā uzņēmējs Kaspars Bergmanis jau izveidojis īres namu, līdzās Kuldīgai esošajā Priedaines ciemā, bijušo Kuldīgas dzelzsbetona rūpnīcas kopmītni renovējot par daudzdzīvokļu ēku. Viņš neslēpj, ka uzņēmuma interese nav nodarboties ar izīrēšanu, jo tam trūkst resursu, turklāt pie šā brīža vidējām īres cenām ieguldītie līdzekļi atmaksātos pēc vairāk nekā 20 gadiem, tāpēc kā variantu saskata sadarbību ar pašvaldību.

Šobrīd Ministru kabinets ir konceptuāli atbalstījis Ekonomikas ministrijas piedāvājumu radīt atbalsta programmu pašvaldībām īres namu celtniecībai.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais