Rīgā un Cēsīs lietuviešu čellists Davids Gerings

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Davids Gerings
Davids Gerings Foto: publicitātes

16. decembrī plkst. 17 Vidzemes koncertzālē Cēsis un 17. decembrī plkst. 19 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra Mazā Ģilde Lielajā zālē muzicēs čella mūzikas leģenda un diriģents Dāvids Gerings (David Geringas), par brīnumbērnu dēvētais pianists Adams Gutserievs ar māsu čellisti Dali Gutserievu, kā arī Latvijas Festivāla kamerorķestris. Koncertos skanē V.A. Mocarta, J. Haidna, E. Lalo, F. Šūberta un L.van Bēthovena mūzika.

Lietuviešu čellists un diriģents Dāvids Gerings pieder mūsdienu mūzikas elitei. Viņa repertuārs ir neparasti plašs – no agrīnā baroka līdz mūsdienu komponistu darbiem, apliecinot mākslinieka zinātkāri un elastību, intelektuālo precizitāti, stilistisko daudzveidību, melodisko izjūtu un toņa smalkumu, kas atnesusi viņam slavu visā pasaulē.

Gerings bija Mstislava Rostropoviča students, P. Čaikovska konkursa zelta medaļas ieguvējs 1970. gadā. D. Gerings uzstājies visā pasaulē kopā ar daudziem vadošiem mūsdienu orķestriem un diriģentiem. Mākslinieka diskogrāfijā ir teju 100 kompaktdiski, regulāri izdodot izcilus ierakstus, kas novērtēti ar izcilām balvām un atzinību. Gerings zināms kā daudzu mūsdienu komponistu darbu pirmatskaņotājs. Piemēram, tādi komponisti kā Sofija Gubaiduļina, Pēteris Vasks un citi veltījuši māksliniekam čella koncertus.

Viņš regulāri uzstājas kā diriģents, bet itin bieži parādās arī dubultajā ampluā – gan kā čellists, gan diriģents Eiropas, Āzijas un Amerikas mūzikas centros. Mākslinieka debija pie operas diriģenta pults notika Lietuvā 2010. gadā, diriģējot P.Čaikovska operu “Jevgeņijs Oņegins”. D. Gerings ir Maskavas konservatorijas un Pekinas Centrālās konservatorijas goda profesors, kā arī Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas goda doktors. D. Gerings ir izcils pedagogs – viņa vadībā čella spēli apguvuši tādi mākslinieki kā Gustavs Rivinius, Jens Peters Meincs, Volfgangs Emanuēls Šmits, Tatjana Vasiļjeva, Jing Zhao, Johannes Mozers un Sola Gabeta.

Koncertos Rīgā un Cēsīs D. Gerings muzicēs kopā ar brīnumbērnu – talantīgo pianistu Ādamu Gutserievu un viņa māsu - Dali Gutserievu. 12 gadus jaunais pianists Adams Gutserievs ir Maskavas konservatorijas (Maskava, Krievija) Centrālās mūzikas skolas pedagoga V.Pjaseckova klases audzēknis. Savu karjeru pianists sāka jau 5 gadu vecumā un kopš tā laika regulāri uzstājas kopā ar pazīstamiem orķestriem uz galvenajām Krievijas, Francijas un Beļģijas koncertzāļu skatuvēm.

Dali Gutserieva (1999), Sergeja Knuševicka Starptautiskā Čellu konkursa 2012 uzvarētāja, ir viena no Krievijas mūziķu jaunās paaudzes spilgtākajām un talantīgākajām čellistēm. Tuvākās nākotnes plāni ietver gan Eiropas turneju kopā ar Krievija Nacionālo

Filharmonijas orķestri, kā arī koncertus Baku, Romā un Sanktpēterburgā. Pasniedzējs un pazīstamais čellists Dāvids Gerings atzīst, ka Dali spēle izceļas ar lielisku tehnisku meistarību, skaistu skaņu un nevainojamu muzikalitāti – kvalitātēm, kas nākotnē nodrošinātu māksliniecei solo čellistes karjeru. Līdzās čella spēlei Dali apgūst gan glezniecību, gan tēlniecību.

Koncerti aizsāks orķestra un abu solistu koncertturneju Eiropā. Koncertus Latvijā rīko koncertaģentūra ZavArte Classic.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu