Aviokompāniju peļņa pasaulē nākamgad pieaugs par gandrīz 10%

FOTO: EPA/Scanpix

Aviokompāniju peļņa pasaulē nākamgad palielināsies par gandrīz 10%, galvenokārt pateicoties naftas cenu kritumam un spēcīgajai ekonomikas izaugsmei, liecina Starptautiskās Gaisa satiksmes asociācijas (IATA) jaunākās prognozes.

Asociācija prognozē, ka pasaules aviosabiedrību tīrā peļņa nākamgad sasniegs 35,5 miljardus dolāru (31,3 miljardus eiro), salīdzinot ar 32,3 miljardiem dolāru (28,4 miljardiem eiro), kas tiek prognozēti šim gadam.

Tādējādi pasaules lidsabiedrības ar peļņu noslēgs desmito gadu pēc kārtas.

IATA gan bijusi spiesta ievērojami samazināt 2018.gada pelņas prognozi, salīdzinot ar iepriekš lēstajiem 38,4 miljardiem dolāru, saistībā ar naftas cenu strauju kāpumu šā gada sākumā.

Asociācija vienlaikus gan norāda, ka riski saglabājas arī nākamgad, ņemot vērā nepastāvīgo ekonomisko un politisko vidi.

IATA nākamā gada prognoze ir balstīta uz pieņēmumu, ka vidējā "Brent" jēlnaftas cenas veidos 65 dolārus par barelu, salīdzinot ar 73 dolāriem par barelu šogad.

Asociācija arī prognozē, ka aviokompāniju finanšu rezultāti nākamgad uzlabosies visos reģionos, izņemot Eiropā, kur lidsabiedrību peļņai tiek prognozēts kritums no 7,5 miljardiem dolāru šogad līdz 7,4 miljardiem dolāru.

Uz augšu