Atkal novēroti traucējumi e-veselībā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šodien, 13. decembrī, no plkst.8.28 līdz 9.10 e-veselības sistēmā bija darbības traucējumi, kas ietekmēja ārstniecības iestāžu un aptieku darbu, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Patlaban traucējumi novērsti un e-veselības sistēmas pilnvērtīga darbība atjaunota, apgalvo dienests.

NVD skaidroja, ka e-veselības sistēmas darbības traucējumi bija e-veselības sistēmas daļā, kas saistīta ar pacientu datu ievadi.

E-veselības speciālisti atvainojas par sagādātajām neērtībām un turpinot strādāt, lai turpmāk nodrošinātu nepārtrauktu sistēmas darbību un iedzīvotāju, veselības aprūpes jomas speciālistu darbs e-veselības sistēmā netiktu traucēts.

NVD atgādina, ka zāļu recepšu un darbnespējas lapu saņemšana iedzīvotājiem tiek nodrošināta arī sistēmas darbības traucējumu gadījumos. Ja sistēmas darbības, interneta traucējumu vai citu tehnisku iemeslu dēļ ārsts nevar izmantot e-veselības sistēmu, viņam ir tiesības izrakstīt pacientam recepti papīra formā. Šīs receptes elektronizēšana jeb ievade e-veselības sistēmā tiek veikta aptiekā, tiklīdz tas ir iespējams.

Savukārt, ja nepieciešams atvērt darbnespējas lapu, ārsts var veikt atzīmi par tehniskiem traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atvērt e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot e-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

NVD atgādināja, ka jautājumu gadījumā par e-veselības pakalpojumu izmantošanu, kā arī par ieteicamo rīcību sistēmas darbības traucējumu gadījumos, lietotāji ir aicināti zvanīt e-veselības lietotāju Atbalsta dienestam. Iedzīvotājiem jāzvana uz 67803300, bet speciālistiem - uz 67803301.

Uz augšu