Pk, 7.10.2022.

GKR neesot informēta par biedra Krjačeka aktivitātēm un viņa aizturēšanu nekomentē

LETA
GKR neesot informēta par biedra Krjačeka aktivitātēm un viņa aizturēšanu nekomentē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Partija "Gods kalpot Rīgai" (GKR) nav informēta par tās biedra, SIA "Alkom-Trans" līdzīpašnieka Aleksandra Krjačeka aktivitātēm un to, kāpēc viņš ir aizturēts, komentēt nevar, aģentūrai LETA sacīja viens no GKR valdes locekļiem un partijas priekšsēdētāja Andra Amerika pārstāvis, Mareks Gailītis.

Par to, vai Krjačeks tiks izslēgts no partijas, valde lemšot tuvākajā valdes sēdē. Laika posmā no 2012.gada viņš biedra naudās iemaksājis vairāk nekā 70 000 eiro. Arī par to, vai iemaksāto naudu atgriezt, partija plāno spriest tuvākajā valdes sēdē.

LETA jau vēstīja, ka Krjačeks ir viena no personām, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis apcietināt kriminālprocesā par pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) iepirkumiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB datubāzē pieejamā informācija liecina, ka Krjačeks partijai "Saskaņa" 2012.gadā ziedojis 10 000 latu (14 228 eiro), bet šogad - 3000 eiro. Tāpat viņš kopš 2012.gada samaksājis 70 457 eiro biedru naudā partijai GKR. Pēdējā biedru naudas iemaksa veikta šī gada augustā - 5000 eiro. Savukārt 2002.gadā viņš ziedojis 4000 latu (5691 eiro) nu jau likvidētajai partijai "Jaunais laiks".

Krjačekam pieder 60% daļu uzņēmumā "Alkom-Trans", bet pārējie 40% pieder Sergejam Ecinam. "Alkom-Trans" mājaslapā norādīts, ka 2009.gadā aizsākts jauns virziens sadarbībā ar Čehijas uzņēmumu "Škoda Transportation", proti, sākta aktīva zemo grīdas tramvaju "Škoda 15T" ieviešana Latvijas tirgū. Tramvajus apkalpo "Alkom-Trans" speciālisti, teikts uzņēmuma mājaslapā.

"Škoda Transportation" RS 2016.gadā noslēdza 62,59 miljonus eiro vērtu iepirkumu par 20 zemās grīdas tramvaju piegādi. Par 52 miljoniem eiro uzņēmums tramvajus Rīgai piegādāja arī 2008.gadā.

Tiesa patlaban lemj, vai Krjačekam piemērot apcietinājumu. Tiesa šodien jau lēmusi apcietināt "Škoda Transportation" amatpersonu Vladislavu Kozaku.

Savukārt trešdien Latvijas tiesa piemēroja apcietinājumu RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Igoram Volkinšteinam un uzņēmējam Mārim Martinsonam.

KNAB aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban lietā par RS iepirkumiem apcietinājums piemērots četrām personām.

KNAB patlaban izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nesniegs, tostarp, neatklājot Krimināllikuma pantus, pēc kuriem sākts kriminālprocess, taču apliecina, ka lietā netiek izmeklēta 800 000 eiro kukuļošana, ko savā preses paziņojumā minējis Polijas Pretkorupcijas dienests (CBA), kura lietvedībā ir cits kriminālprocess.

KNAB izmeklēšanā ir viens kriminālprocess par RS iepirkumiem. Šis kriminālprocess novembrī sākts pēc KNAB iniciatīvas un izmeklēšanā ir notikusi sadarbība ar CBA. KNAB izmeklētajā kriminālprocesā tika aizturētas sešas personas, savukārt CBA izmeklētajā kriminālprocesā Polijā aizturētas divas personas.

"CBA lietvedībā ir pilnīgi cits kriminālprocess, un vienīgā saikne ar KNAB izmeklēto kriminālprocesu ir tajā, ka daļa no KNAB lietā iesaistītajām personām ir saistītas ar CBA izmeklēto lietu," norādīja birojā.

CBA paziņojumā teikts, ka Polijas dienesta un Latvijas KNAB kopīgas starptautiskas izmeklēšanas laikā Rīgā aizturēti cilvēki, kas palīdzējuši slēpt kukuli 800 000 eiro apmērā. Paziņojumā norādīts, ka Rīgā KNAB aizturējis cilvēkus, kas palīdzējuši slēpt kukuli 800 000 eiro apmērā saistībā ar teju 200 autobusu un trolejbusu piegādi Rīgai. Konkursus 2013.-2016.gadā organizēja RS.

Kā pavēstīja Polijas pretkorupcijas dienesta pārstāvis Bjalistokas pilsētā, šie 800 000 eiro bija jāmaksā mazās daļās, maskējot tos kā maksājumus par fiktīviem konsultāciju pakalpojumiem caur virkni filiāļu Latvijā, Kiprā, Honkongā un Ķīnā, pirms tie nonāktu Rīgā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu